Zdeněk Svěrák vysvětluje, kdo je to populista a proč by neměl viset vedle tabule

Facebook Zdeňka Svěráka

Tuhle se mne děti ptaly: Dědo, co je to ten populista… Tak začíná video zveřejněné na facebookové stránce Zdeňka Svěráka, vysvětlující rozdíl mezi populistou, hasičem a třeba také vojákem. A také o tom, jak je to se sliby, které nejde splnit. Video populárního autora, herce a také učitele, má již přes půl milionu shlédnutí a na sociálních sítích se šíří jako lavina.

Zdroj: https://fb.watch/i98HGFpgnE/

Přepis Svěrákova videa

Tuhle se mě děti ptali: Dědo, co je to ten populista?Já jsem teda jich praděda, ale děda mi nevadí.

No, jak bych vám to děti…. Populista je vychytralý chlapík. On s pomocí odborníků zjistí, co by lidi rádi slyšeli, pak jim to slíbí a oni ho za to zvolí.

A děti se ptaly: A co je na tom špatního?

Já na to říkám: No špatný je to, že slibuje i to, co nemůže splnit. Třeba, že nebude válka nebo že se ruší drahotu. Ono to vypadá, jako že ten chlapík miluje prostý lid, ale nemiluje ho. On jen chladnokrevně spoléhá na jeho důvěřivost. A lže. A to se, jak víme, děti, nemá.

Je to až neuvěřitelné, jak ten člověk lže. On třeba o svém protivníkovi klidně řekne, že chce válku. Jen proto, že to byl voják. A to je takový nesmysl děti, jako byste o hasičích řekli, že touží po požáru.

Každé malé dítě přece ví, že hasiči dělají všechno, aby nehořelo. A proto já jsem těm dětem slíbil, že se přičiním, co je v mých silách, aby vedle školní tabule u nich po pět letech docházky, nevisel žádný zarámovaný populista. Aby tam byl člověk, třeba hasič anebo voják, to by bylo ještě lepší. Člověk, který by nedělal takovou ostudu, že by ho paní učitelka musela sundat.

Tak to jen abyste věděli, co my v rodině řešíme.

Konec hlášení v českém jazyce.

3 názory na “Zdeněk Svěrák vysvětluje, kdo je to populista a proč by neměl viset vedle tabule”

  1. Pane Svěrák, můžete mi ještě vysvětlit co je to kariérista a převlékač kabátů?

  2. Má pravdu ten pán Svěrák. Je to přesně jakoby měl odpovědět na otázku zda chce useknout jednu ruku nebo obě.

  3. Děkuji Vám, pane Svěráku, za slušné pojmenování celého politického směru s dosahem na nynější volbu presidenta. Nenechte se odradit trolími komentáři, bude jich hodně, budou odporné. Mají na to podporu celé továrny na bázeň tam někde na východě.
    Lež a nenávist nad pravdou a nadějí v lepší politiku nyní nezvítězí. Ani s jezulátky v kapse!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient