Alternativa

Budoucnost individuální dopravy: Elektřina? Vodík? Nebo něco jiného?

Jednou z klíčových otázek pro naši civilizaci je budoucnost ekologické individuální dopravy. V příštích desetiletích budeme svědky zásadních změn pojetí, jak se budeme pohybovat z místa na místo, jak budeme cestovat, a jaké dopady budou mít tyto nová paradigmata na naše životy a na planetu jako celek. Co bude budoucnost individuální dopravy? Půjde směrem k elektrickým autům, která aktuálně zaznamenávají největší nárůst, nebo to budou automobily na vodíkový pohon? Anebo přijdou vědci ze zcela jiný, nečekaným řešením?

Cesta ke štěstí: Jak najít radost ve všedních chvílích

Stále se nám zdá, že štěstí je něco, co musíme dosáhnout. Mylně si myslíme, že když dosáhneme určitého cíle, dosáhneme konečně štěstí. Ve skutečnosti je štěstí něco, co můžeme najít v každodenním životě, i když to může být někdy těžké vidět. Někdy stačí malá změna nebo jen malý krok, abychom našli radost a štěstí ve všedních chvílích. V tomto článku se zaměříme na několik tipů a triků, jak najít radost a štěstí v běžném životě, a jak se naučit vnímat krásu v těchto okamžicích.

Paradigma černošské holčičky na vozíčku (o nekorektním humoru v kultuře)

Pojmenoval jsem si tak svůj přístup k tomu, jak píšu a co píšu a kde mám či nemám hranice. Věřím, že literatura (a asi i kultura tak nějak obecně) by měla obstát v paradigmatu černošské holčičky na vozíčku. V jednoduchosti – chci, aby byla literatura natolik svobodná, že mohu napsat scénu, kde banda zfetovaných nácků přiběhne k černošské holčičce na vozíčku, zkope ji, polije benzínem a zapálí za zpěvu písní Ewy Farné. Stejně, jako chci napsat scénu, kde ta holčička řekne: “Já jsem superhrdinka, vy čuráci”, zapne raketovej motor, vyletí a postřílí je rotačním kulometem, načež nachčije na jejich mrtvoly.

Šest překvapivých použití pěny na holení

Pěna na holení má své využití nejen v koupelně při činnosti, pro kterou byla stvořena především, ale současně je velkým pomocníkem při řadě činností ve vaší domácnosti. Jaké jsou tedy ony „tajné“ tipy na její netradiční použití? A v čem konkrétně nám může pěna na holení pomoci?

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient