Do Maďarska na langoše a krampampuli aneb navštivte letos tamní vyhlášené vánoční trhy

Foto: michal Kubíček/Lepší noviny

Nejenom ty vídeňské, ale i maďarské vánoční trhy patří mezi zážitky, které stojí za to vyzkoušet. Zvláště nyní, kdy je kurz koruny k forintu nejlepší za posledních deset let. mezi ty nejhezčí patří bezesporu trhy v Budapešti, která pravidelně získává první místo v kategorii Evropské vánoční trhy. 

Budapešť

Vánoční trhy v Budapešti jsou dokonce největšími v Evropě. Konají se až do Nového roku na náměstí před bazilikou svatého Štěpána, kde stojí velký vánoční stromek. Jsou zde k ochutnání místní originální výrobky a také maďarská kuchyně, která je velmi pestrá. Podává se zde svařené víno a maďarský národní nápoj krampampuli. Můžete si zajít i do termálních lázní nebo na procházku městem.

Tradiční langoše, pochoutka, kterou v Maďarsku nesmíte vynechat. Foto: Michal Kubíček/Lepší noviny

Debrecen

Vánoční trhy v Debrecenu se konají na náměstí Kossuth a Piac utca. Na trzích je ruské kolo a ledové kluziště. Město má krásnou vánoční výzdobu. Ke koupi jsou zde vonné svíčky, dekorace, perníky a tradiční řemeslné výrobky. Nebudou chybět ani skvělé gastronomické speciality, koláče či chlebové placky. K pití si dáte svařené víno a medovinu. Na trzích se budou konat kulturní vystoupení.

Miskolc

Na náměstí Szcent István v Maďarsku je pořádán vánoční jarmark s bohatým kulturním programem a perníkem vonícím všude kolem. Uskuteční se zde Santův běh. Na výběr je mnoho dekorací a řemeslných výrobků. Čeká vás také adventní tramvaj, která je krásně nazdobená a jde s ní i celý průvod. Na náměstí se konají koncerty, loutková představení, pohádky a prodej ručních řemeslných výrobků. Dáte si typické maďarské pokrmy a také svařené víno.

Szeged

Vánoční trhy v městě Szeged nabízejí ruské kolo a bohatý doprovodný program. Konají se na třech náměstích, jsou na nich umístěny stánky s originálními dárky. Děti čeká slámové bludiště, pohádka na hradě a také zámecké kino. Venku se rozkládá velké kluziště. Navštívíte řemeslné dílničky, které nabízejí výrobu loutek. Na podiu bude hrát hudba a v rámci trhů spatříte také výrobu ledových soch na různá témata. Dáte si svařené víno a koláčky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient