Zdraví

Proč nechat očkovat své děti proti COVID-19?

Váháte, zda nechat své dítě naočkovat vakcínou proti COVID-19? Každý rodič si jistě uvědomí, že jde o velmi vážné rozhodnutí. Bude pro mé dítě vakcína užitečná? Neuškodí mu? Jaká jsou rizika a jaké naopak výhody? Pojďme se podívat na hlavní důvody, proč byste o očkování měli přestat pochybovat a ihned se na něj své dítě zaregistrovat.

Antigenní testy pomáhají udržet koronavirus na uzdě

Ve srovnání s RP-PCR testy představují antigenní testy rychlejší možnost testování s vyhodnocením výsledku přímo na místě odběru. Čas od odběru po vyhodnocení testu nepřekročí půl hodiny. Pro antigenní testování mluví mnohé. Kromě rychlosti vyhodnocení testu, jež je kratší než 30 minut, mají tyto testy výhodu i v nižších požadavcích na odbornou způsobilost personálu provádějícího …

Antigenní testy pomáhají udržet koronavirus na uzdě Více »

Cukrovku je potřeba hlídat pomocí glukometru

Cukrovka je onemocnění, které zhoršuje schopnost organismu zpracovávat glukózu v krvi. V současné době se rozlišuje hned několik typů cukrovky, u nichž je odlišná i samotná léčba. Pozor, neléčená cukrovka může způsobit celou řadu zdravotních potíží, například i mrtvici či vážná srdeční onemocnění. V následujících řádcích se zaměříme nejen na cukrovku jako takovou ale i na glukometry. 

Metoda českých kardiologů ochrání pacienty před přílišnou medikací, nyní získá i ocenění

Ocenění Česká hlava za nejlepší patenty a objevy českých vědců v letošním roce byla vyhlášena a budou udělena na galavečeru 5.12.2021. Jednu z cen obdrží i kardiolog Pavel Osmančík za studii, která probíhala na čtyřech lékařských fakultách a její výsledky byly loni publikovány v prestižním vědeckém časopise Journal of the American College of Cardiology. Informovala o tom Marta Reichlová z 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kde prof. Osmančík působí.

Za prodejem falešných certifikátů o PCR testech, prodělaném covidu i očkování může být kontroverzní pojišťovák Mike Pán

Sotva odstupující vláda vyhlásila, že na kulturní akce, do restaurací, ale třeba i ke kadeřníkům se nepodívají lidé bez potvrzení o očkování nebo prodělání onemocnění COVID-19, už se na internetu objevují weby s nabídkou falešných certifikátů o prodělané nemoci, absolvování PCR testu nebo vakcinaci. Podle všeho za jedním z nich může stát i kontroverzní podnikatel v pojišťovnictví Mike Pán, původním jménem Mikael Oganesjan.

Finská sauna na míru vám pomůže zlepšit imunitu. Navíc v pohodlí vašeho domova

Jakýkoliv způsob, kterým vám pomůže zvýšit vaši imunitu, se dnes, kdy je náš organismus vystavovaný celé řadě virů a nemocí, jednoznačně hodí. Velmi efektivní cestou k posílení obranyschopnosti organismu a efektivnímu boji s viry je pravidelné saunování. Sauna vám přinese silnou imunitu a dobrou náladu Opakovaný pobyt v sauně způsobuje zdravou detoxikaci organismu, zbaví jej …

Finská sauna na míru vám pomůže zlepšit imunitu. Navíc v pohodlí vašeho domova Více »

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient