Tipy na jedlé dárky, které vždycky potěší

Foto: Depositphotos

Lámete si hlavu, jak letos obdarovat své nejbližší? Všichni už mají plné poličky lapačů snů a lapačů prachu? Připravte jim jedlé překvapení. Doma vyrobeným jedlým dárkem jistě potěšíte. Máme pro vás pár tipů. Takový dárek může sice zabrat nějaké místo, ale jen do doby, než ho obdarovaný spotřebuje.   

 Jedlé dárky a home made drobnosti

Není nad domácí marmelády a džemy v designové sklenici. Také vám připomíná dětství strávené u babičky? V dnešní hektické době mnoho z nás ocení sirupy na kašel a nachlazení, šťávy, mošty a ovocné kompoty z vlastních zdrojů bez chemického ošetření.  

Jste kreativní duše a baví vás realizovat své nápady? Vezměte do ruky silikonovou formu, má nespočet využití. Silikonové formy lze použít k výrobě plněných pralinek, čokoládových pochoutek různých tvarů, gumových bonbonů a želé.

Kromě dobrot v nich můžeme vyrobit mýdla, šumivé tablety do koupele, dokonce tablety do myčky. Sladkosti a mýdla uložte do dózy s víkem na patent. Ne společně, pokud ovšem nechcete někomu připravit kanadský žertík.

TIP: naplňte tři dózy s víkem na patent sušenými houbami, směsí bylin na čaj a sušenými plody (ovoce, ořechy atd.) Dózy zabalte je do celofánu nebo do dárkové krabice s průhledným víkem. Jednoduchý, rychlý a užitečný dárek je na světě.

A co masožravci?

Ne každý se poměje z balíčku cukrátek. Musíme myslet i na vyznavače masných výrobků. Ti se budou rozplývat nad degustačním balíčkem paštik a zeleninových čatní. Rybičkám v konzervě a lovečáku už odzvonilo (to schovejte do tomboly na ples v retro stylu).   

Mezi jedlé dárky neodmyslitelně patří alkohol. Když už nevíme, čím obdarovat, přineseme láhev lehkého vína nebo zralého burbonu. Tím nic nezkazíme. Domácí pálenku v běžných podmínkách nevyrobíme. Zato můžeme udělat poctivý domácí vaječný likér.

Jedlé dárky se hodí ke každé příležitosti. Protože se blíží Vánoce, máme ještě jeden hezký tip: upečte perníčky, které drží na hrnku. Originální jedlý dárek zahřeje v žaludku i u srdce. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient