Chcete se zařadit mezi pojídače krabiček?

Foto: Fitkitchen

Upřímně řečeno – pro člověka zcela neznalého věci se název krabičková dieta jeví minimálně podezřelý. Nezapadá mezi obvyklá a srozumitelná označení diet, jakou jsou například bezlepková, vajíčková nebo diabetická, u nichž lze už z názvu získat alespoň základní představu, o co se konkrétně jedná. Je snad obsahem krabiček něco tajemného, co může být odhaleno jen užšímu kruhu zasvěcených platících zákazníků?

Na míru podle konkrétních požadavků

Ovšemže ne. Poněkud vágní pojmenování má důvod, pod názvem krabičková dieta se totiž skrývá několik různých typů sestavených jídelníčků; ten konkrétní si klient vybírá podle vlastních preferencí. Společným jmenovatelem všech krabiček je snaha o zdravou a nutričně vyváženou stravu, odlišnosti spočívají zjednodušeně řečeno v tom, zda si zákazník přeje spíše zhubnout, udržet stávající váhu nebo nabrat svalovou hmotu. Obsahem jednotlivých krabiček může tedy být cokoli, co je nutričními specialisty považováno za zdravé jídlo. Slovíčko cokoli právem vyvolává obavy – co když mi přivezou něco, co nejím nebo na co jsem alergický? Odpověď na tuto i další vynořující se otázky je lze poměrně snadno nalézt na stránkách firem tento typ stravování provozujících, rubrika FAQ je dnes samozřejmostí. Jenže stránky firem jsou vytvářeny primárně za účelem získání maximálního počtu zákazníků a zmínky o negativních jevech produktu se na nich těžko objeví. Také recenze stávajících zákazníků jsou pečlivě formulované, chce se říci cenzurované tak, aby na kvalitu hodnoceného výrobku, v tomto případě jídla, nepadl ani stín podezření. Není se tomu co divit, sice se říká, že nejlepší reklama je negativní, ale asi to není úplně pravda.

Má vox populi vždycky pravdu?

Jestli tedy váháte, zda a jak funkční je krabičková dieta, nezbývá než doplnit si informace a postřehy u nezávislého zdroje. Ten představují různá diskuzní internetová fóra, kde každý zprostředkovává svou vlastní necenzurovanou zkušenost. Pokud chcete získat vyčerpávající přehled o tom, jaké má krabičková dieta recenze, vyhraďte si na to dostatek času, společně se stoupající oblibou této možnosti příjmu potravy se s jejím hodnocením na internetu roztrhl pytel. Další doporučení platné pro všechny anonymní příspěvky na internetu zní: ke všemu přistupujte s rezervou, mnoho lidí má potřebu se vyjadřovat k věcem, o kterých nic neví, nebo ventilují svůj vlastní názor vydávaný za zkušenost. Je možné, že najdete spřízněnou duši se stejnými potřebami a její svědectví vám v rozhodování pomůže, je ale také možné, že se setkáte jen s povrchními a nepříliš podloženými tvrzeními. Ke cti krabičkové diety budiž řečeno, že většina ohlasů je spíše pozitivních, nicméně názor si musí udělat každý sám, a protože firmy umožňují zákazníkům využít jejich služeb na jeden až dva dny, neměl by to být velký problém.

Důležitý přídavek ke krabičkám – vaše vůle

Z hlediska fungování diety je veledůležitý jeden aspekt, a to vaše sebekázeň. Pokud budete chtít vidět, zda reklamované účinky opravdu fungují, musíte vydržet konzumovat v příslušné hodiny pouze to, co obdržíte v krabičkách, a tzv. “nejíst mezi jídly”, nemlsat a nepopíjet. Jinak hovory o zdravém a vyváženém obsahu krabiček jsou zástupným problémem a jejich konzumace nebude mít na změně vašeho vzhledu nebo zdraví valný vliv. Pevná vůle a umění sebekázně je ostatně podmínkou u většiny diet, pokud tyto vlastnosti máte, můžete směle nechat projevit účinky jídla v krabičkách na svém těle. Kromě provedení objednávky bude vaším úkolem pouze se několikrát denně soustředěně a s požitkem najíst.

Jaký máte názor na lidi, kteří často drží diety? Co si myslíte o těch, kterým diety nepomáhají? Jaké stravování je podle vás nejlepší? Jíte mezi jídly?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient