Šest překvapivých použití pěny na holení

Foto: Envato

Pěna na holení má své využití nejen v koupelně při činnosti, pro kterou byla stvořena především, ale současně je velkým pomocníkem při řadě činností ve vaší domácnosti. Jaké jsou tedy ony „tajné“ tipy na její netradiční použití? A v čem konkrétně nám může pěna na holení pomoci?

S pěnou na holení do trouby?

Zanešenou troubu, která nejde mnohdy vyčistit běžnými ani speciálními čistícími prostředky, je možné vyčistit právě pěnou na holení. Odstraní totiž i připálené plochy a všechny skvrny od jídla. Po několika minutách působení pěny na holení vydrbejte troubu ještě houbičkou na nádobí a uvidíte, jak se bude lesknout.

Pěna pro pradlenky

Pěna na holení ale dobře pomůže i pradlenkám, neboť své uplatnění najde na oděvech, které jsou potřísněné těžko odstranitelnými skvrnami. Před každým praním prádla postačí nanést malé množství pěny na znečištěná místa s fleky. Pěnu potom ponechte chvíli působit a poté dejte prádlo vyprat na běžný prací program.

Stejně tak, jako můžete pěnu využít pro čištění prádla od skvrn, udělá stejný efekt i na vašem koberci. Pěna na holení se totiž dostane hluboko do vláken koberce a s její pomocí tak lze odstranit i skvrny na koberci, a to poměrně snadno.

Pěna na holení, čištění šperků a vrzající dveře

Pěna na holení vyčistí brilantně nejen koberec a prádlo, ale dokáže navrátit opětovný lesk i zašlým šperkům. Šperky přitom postačí umýt ve vodě s trochou pěny. Na pomoc je možné si vzít třeba zubní kartáček. Štětiny z kartáčku detailně vyčistí i hůře přístupná místa.

V neposlední řadě je pak pěna minimálně dočasným řešením při vrzání dveří, anebo je možné jí využít jako prevenci proti zamlžení skel u brýlí. Skla nejprve ošetřete pěnou, a následně jí důkladně setřete papírovým ubrouskem.

Stop mlžení brýlí i zrcadla v koupelně

Pokud nosíte brýle, jistě si dokážete představit, jak nás frustruje, když se nám brýle při změně teploty zamlžují. Není to jen nepříjemné, ale může to být i nebezpečné.

Ve skutečnosti existuje tajný způsob, jak tomu zabránit.

Používejte pěnu na holení! Krouživými pohyby naneste malé množství na brýle a otřete je. Funguje to i na okna a zrcadla – vyzkoušejte to!

Zábavné malování

Chcete vyzkoušet jedno z našich zábavnějších využití pěny na holení? Přidejte do pěny na holení pár kapek potravinářského barviva a pěna se promění v novou formu malování, kterou si děti zamilují. Skvěle se hodí do vany nebo na papír.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient