Přemýšlíte, jak se před létem dostat do formy? Pořiďte si rotoped a zvládněte to z pohodlí domova

Foto: Envato

Pokud také s příchodem jara pociťujete potřebu se sebou začít něco dělat, zlepšit si fyzičku, zformovat ochablé svaly a shodit nějaké to kilo, máme pro vás skvělý nápad, jak na to. Pořiďte si domů rotoped, díky kterému se nejen dostanete do lepší formy a vyčistíte si hlavu, ale užijete si i spoustu zábavy.

Sportování doma nabízí mnoho výhod

Možná si říkáte, že jezdit na kole je lepší způsob, jak sportovat. Rotopedy ale přinášejí výhody, o nichž si při jízdě na kole nebo návštěvách veřejných posiloven a fitness center můžete jen nechat zdát.

Jako první benefit můžeme zmínit cenu. Pořízení jízdního kola, potřených doplňků a následná nezbytná péče o bicykl jsou výrazně vyšší investicí než koupě rotopedu. Stejně tak je tomu, podíváme-li se na vysoké ceny permanentek do fitka. Při cvičení na domácím rotopedu si navíc můžete užívat pohodlí a soukromí domácího prostředí.

Zacvičit si můžete kdykoliv, jakkoliv oblečeni a bez dalších příprav, bez ohledu na počasí a denní dobu. Aby vám váš trénink rychleji utíkal, máte také možnost spojit ho s dalšími činnostmi. Během jízdy totiž klidně můžete třeba sledovat televizi, poslouchat oblíbenou hudbu či audioknihu nebo třeba zkoušet svého potomka z látky, kterou ve škole probírá. Jde proto o ideální sportovní aktivitu i pro ty, kteří mají spoustu povinností a jen obtížně nalézají čas na sport.

Jak vybrat nejvhodnější model rotopedu

Typů domácích tréninkových kol je spousta. Vybírat si můžete třeba na https://hop-sport.cz/rotopedy/. Rozdíly jsou jak v barevném a designovém zpracování, tak především v tom, jakým brzdným systémem daný model disponuje, a jaké vychytávky nabízí.

Pro domácí použití vybírejte z kol s magnetickým nebo elektromagnetickým odporem. Cena rotopedu s magnetickým brzdným systémem je nižší, neboť jeho ovládání je povětšinou manuální, a zároveň jde o modely, jejichž funkcionality jsou poměrně omezené. Takové kolo je vhodné především pro nenáročné uživatele.

Pokud ale milujete výzvy a rádi objevujete a upgradujete své výkonnostní hranice, vyberte si domácí elektromagnetický rotoped.

Domácí tréninkové kolo s počítačem je naprostým hitem

Moderní a propracované modely nabízejí funkcionality, které budou bavit každého vášnivého sportovce.

Počítač, který si můžete často propojit i se sportovními aplikacemi v chytrém telefonu, totiž dokáže zaznamenávat, archivovat a vyhodnocovat vaše výsledky. Zjistíte tak nejen ujetou vzdálenost, dobu a intenzitu cvičení a spálené kalorie, ale díky zabudovaným dotykovým čidlům v řídítkách také to, jakou máte v průběhu tréninku tepovou frekvenci. Pokud vám tedy záleží na tom, abyste měli informace o svém pokroku, elektromagnetický rotoped s počítačem je jednoznačně tou nejlepší volbou pro vás.

Navíc mají tyto modely i neuvěřitelně tichý chod. Takže si můžete svou oblíbenou aktivitu dopřát klidně pozdě večer nebo brzy ráno bez obav, že byste rušili ostatní členy domácnosti nebo v horším případě sousedy v bytě pod vámi.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient