Malujete obrazy slavných malířů a dalších populárních autorů doma. Podle čísel!

Vyzkoušejte jedinečnou techniku malování podle čísel a sami namalujte nádherný obraz jako světoví mistři. Nakonec se budete divit, že to vlastně nebylo vůbec nic složitého. Jak takové malování podle čísel funguje, podle čeho vybrat správnou obtížnost a jak si i vy můžete vytvořit světový obraz pro pověšení na stěnu? To se všechno se dozvíte přímo v tomto článku zaměřeném na jedinečnou techniku malování podle čísel. 

Co je malování podle čísel

Malování podle čísel je speciální technika, během které postupně malujete očíslované plošky na plátně. Jak vymalované plochy přibývají, začíná se rýsovat krásný obraz. Sami se navíc můžete rozhodnout, jestli budete malovat postupně podle toho, jak jsou plochy vedle sebe, nebo vždy vymalujete všechna políčka označená konkrétním číslem. Díky tomu, že jsou plošky a příslušné barvičky přehledně označené, může vytvoření krásného obrazu zvládnout naprosto každý. Složitost malby je odstupňována do několika kategorií pro jednodušší výběr správné varianty, se kterou si užijete dostatečnou zábavu. 

5 výhod malování podle čísel

Tvoření obrazu podle čísel je nejenom zábavnou činností, ale přináší hned několik různých výhod. I díky tomu se jedná o tolik populární aktivitu, kterou rozhodně stojí za to si vyzkoušet. Při vlastní tvorbě jistě odhalíte i další výhody a zjistíte, jaké pocity zažíváte během malování. 

Tvůrčí kreativní činnost

Při malování podle čísel rozhodně rozvíjíte kreativitu. Postupné malování jednotlivých barevných ploch se totiž spojuje dohromady, takže se učíte, jak pracovat s nejrůznějšími odstíny a jak vypadají vedle sebe při pohledu na obraz z dálky. Jedná se tak nejenom o relaxační techniku, ale také o metodu, s jejíž pomocí se v malbě zdokonalovaly i žáci velkých mistrů. 

Zbavíte se stresu

Během malování naprosto zapomenete na svět okolo sebe. Najednou se soustředíte pouze na štětec v ruce a na to, jestli zvládnete správně vymalovat danou plochu. Promýšlíte, jakou barvu uděláte jako další a kontrolujete, jak se vám daří postupovat v celkovém díle. Přesně takové uvolnění a soustředění na přítomný okamžik je v dnešní době tolik potřebné. Tak na to zkuste nezapomínat a pravidelně si vyhraďte čas, kdy se budete věnovat relaxační tvůrčí činnosti v podobě malování podle čísel. 

Trénink práce s barvami

Malování obrázků je především práce s jednotlivými barvami. To znamená praktickou dovednost v podobě správného malování pomocí štětce, pečlivost a trpělivosti při tvoření malých detailů. Kromě toho se však postupně učíte, jak se dané barvy kombinují. Takový trénink jistě ocení každý umělec bez ohledu na to, jestli se jedná o profesionála nebo nadšeného amatéra. 

Krásný obraz jako výsledek

Obrovskou výhodou malování podle čísel je také to, že získáte krásný obraz jako výsledek. A to i bez talentu nebo dlouhého trénování malování. Stačí věnovat dostatek času a trpělivosti malování obrazu podle čísel. Důležitým předpokladem je i úroveň obtížnosti, kterou si vyberete. Když to však zvládnete, vytvoří nádherný obraz i děti nebo naopak starší lidé. Takový hotový obraz může i sám o sobě posloužit jako dárek pro blízkou osobu. Přidanou hodnotou bude právě fakt, že jste celé dílo vytvořili víceméně vy sami. 

Výběr konkrétního motivu podle obtížnosti i tématu

U malování obrázků podle čísel se můžete rozhodnout, na jak velkou obtížnost se cítíte. Všechno je přehledně označeno u každého produktu, kde jsou vysvětleny i základní rozdíly mezi jednotlivými náročnostmi. Na ZUTY najdete pět různých obtížností. Pokud začínáte, vyberte si menší obtížnosti, u kterých je typickým znakem menší počet větších ploch k vymalování. Jak se budete postupně zdokonalovat, můžete přistoupit k náročnějším úkolům, které spočívají v obtížných obrazech se spoustou detailů. To znamená hodně malých ploch a práci s větším množstvím barev. Takový obraz zabere zpravidla i více času během tvoření. 

Zvládnete namalovat obraz od světových mistrů

Vytvořit si vlastní obraz, který vypadá jako od proslulého umělce? I tohle není problém. Obrazy podle čísel na to mají rovnou připravenou celou kategorii, kde můžete vybírat z desítek světově známých obrazů. Podívejte se na obrazy od velkých malířů, kde si můžete objednat plátno s očíslovanými ploškami, kde vám po zhotovení vznikne například Mona Lisa. Výběr umělců světových jmen je naprosto ohromující. Snadno tak zjistíte, že i vy se můžete stát věhlasným malířem a nebude to ani tak složité. Při maximální preciznosti tak můžete napodobit klenot visící ve světových galeriích. Jen si dejte pořádně záležet s výběrem správného motivu, ať si neukousnete příliš velké sousto.

Pokud vás nezaujmou obrazy podle dřívějších malířů, které jsou světově proslulé, ale chcete si vytvořit současné dílo, i tady existuje řešení. A to konkrétně kategorie zaměřená na obrazy podle současných světových autorů. Jedná se převážně o zahraniční umělce, kdy je výběr stylů a zaměření opravdu velmi široký. Od motivů zvířat a krajinek až po nejrůznější abstrakce či jiná umělecká provedení. Díky snadnému malování podle čísel i vy zvládnete nádherný obraz, takže si stačí vybrat vhodný motiv podle svého oblíbeného autora. 

Několik tisíc motivů, ze kterých můžete vybírat

Víte, co je na malování podle čísel tak krásného? Jedná o hlavně o bohatou nabídku, protože na ZUTY najdete přes 6 000 různých motivů. Pro větší přehlednost jsou obrazy členěny do tematických kategorií. Najdete zde motivy inspirované přírodou, zvířaty nebo rostlinami. Velmi krásné jsou nejrůznější krajiny, které mohou být ryze přírodní, ale může se jednat také o městské scenérie, světové památky a podobné. Poměrně netradiční jsou nejrůznější abstraktní motivy, které se však snadno mohou stát jedinečnou dekorací ve vašem domově. Nechybí ani více technicky laděné motivy, které se zaměřují na dopravní prostředky. K tomu si můžete zhotovit obraz na motivy oblíbeného seriálu či filmu nebo z říše fantasy. Zkrátka je nabídka motivů natolik široká, že si musí vybrat naprosto každý. Pokud hledáte hlavně relaxaci, zaujme vás především kategorie s mandalami. 

Tápete v takto širokém výběru nejrůznějších motivů a nemůžete se rozhodnout pro ten správný? Možná vám pomůže kategorie zaměřená na nejprodávanější kousky. Tyhle bestsellery jsou rozhodně správnou volbou, protože vypadají nádherně, a ještě k tomu se dobře malují. Schválně se podívejte na ZUTY, ať si uděláte představu o tom, co se nejvíce líbí ostatním, když si vybírají ten pravý obraz pro malování podle čísel. 

A když si ani z takto neuvěřitelně bohaté nabídky nevyberete to pravé, potom si můžete nechat vytvořit naprosto jedinečný obraz podle vlastní fotografie. U něho budete mít jistotu, že ho nikdo jiný na stěně rozhodně nemá. 

Obraz podle vlastní fotografie

Pokud vás žádný z nabízených motivů dostatečně nezaujme, je tu stále možnost vytvořit si malovaný obraz podle vlastní fotografie. Tu stačí přidat k objednávce a rozmyslet si, jestli chcete variantu pouze na plátně, nebo zvolíte rovnou plátno vypnuté na rám, což je vhodné k okamžitému pověšení po dokončení vašeho uměleckého díla. 

Aby bylo možné vytvořit dostatečně kvalitní podklad pro vaši uměleckou tvorbu, je potřeba vybrat správnou fotografii. Ta by měla být v co největší kvalitě a správně zaostřená. Pokud chcete mít na obrazu jasně patrné tváře, musí být v dostatečné blízkosti. Stejně jako u dalších obrazů podle čísel se můžete i při objednávka obrazu podle vlastní fotografie rozhodnout, jestli chcete pouze samotné plátno, nebo již kompletní variantu s tím, že je plátno vypnuté přímo na rámu. 

Součástí objednávky obrazu podle vlastní fotografie je samozřejmě i odpovídající paleta očíslovaných barev, tři kusy kvalitních nylonových štětců a háčky na zavěšení. K tomu navíc dostanete také lupu pro precizní malování detailů, aby bylo výsledné dílo skutečně dokonalé. 

Vyberte si obraz podle náročnosti

Součástí správné volby ideálního obrazu, který se vám bude krásně tvořit, je výběr obtížnosti. Díky tomuto škálování není problém zvolit vhodný motiv pro děti či úplné začátečníky, kteří si potřebují potrénovat práci se štětcem od samého začátku. S tím mnohdy souvisí i volba rozměrů obrazu. V nabídce každého motivu máte zpravidla k dispozici více velikostí. Pečlivě tedy zvažte, na co si troufáte a jestli zvolený obraz bude správně pasovat na vybrané místo. 

Originální dárek pro každého bez rozdílu věku

A víte, co je na malování podle čísel nejlepší? Jedná se o skvělý dárek pro všechny, kteří se chtějí pustit do pořádné kreativní tvorby. Obraz podle čísel tak můžete koupit dětem, dospělým, ale třeba i seniorům. Jedná se totiž o výbornou zábavu, která navíc přináší odměnu v podobě malého uměleckého díla. Při výběru dárku však může být oříškem volba konkrétního motivu. Tento problém však můžete elegantně obejít pomocí nákupu dárkového poukazu. Následně si už obdarovaný sám vybere, co by se mu nejvíce líbilo tvořit a následně obdivovat na stěně. Dárkový poukaz stejně jako samotné obrazy podle čísel zakoupíte přímo na ZUTY. Tak se podívejte na celou nabídku a zvolte si, jestli si troufnete vybrat rovnou obraz, nebo spíše poukaz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient