Jak se zbavit starého dětského oblečení?

Zná to každý rodič. S novou sezónou přichází potřeba protřídit veškeré dětské oblečení, vyřadit, co je malé či příliš poničené, a dokoupit to, co schází. Jenže děti rostou doslova jako z vody a vyřazených kousků bývá často tolik, že rodiče neví, co s nimi. Máme pro vás několik rad, jak se vyřazeného oblečení efektivně a chytře zbavit.

Drahé věci prodejte

Oblečení pro děti, které je opravdu drahé, zkuste určitě prodat. Může se jednat o kvalitní boty v dobrém stavu, drahé zimní bundy či funkční oblečení. U takovýchto kousků se opravdu vyplatí dát si práci s nafocením produktu a přidáním na příslušné platformy. Prodávat se dá na různých sociálních sítích, webech přímo určených k prodeji oblečení či na online bazarech. Případně pokud máte kamarádku s o trošku mladšími dětmi, zkuste nabídnout vyřazené kousky jí. Odpadne vám platba za poštovné a celý proces se zjednoduší.

Levné a starší věci darujte 

Pokud vyřadíte také příliš mnoho obyčejných triček, tepláků a legín, většinou se vám nevyplatí jednotlivé kousky prodávat, protože je jejich hodnota velmi malá. Buď je zkuste prodat jako celý balík věcí, nebo je prostě darujte kamarádům a známým. Případně je darujte na charitu či různým spolkům pro potřebné, například rodiny v nouzi či samoživitelky.

Zkuste SWAP

I v Česku se už velmi rozšířil fenomén swapu, což je jednoduchá výměna toho, co nepotřebujeme, za cokoliv, co se nám hodí. Na sociálních sítích můžete najít minimálně desítky takových skupin, kde lidé nabízí dětské oblečení za včelí med, ovocné džusy nebo čokoládu. Ideálně si najděte takovou swap skupinu, která sdružuje lidi pro výměnu v místě vašeho bydliště.

Nakupujte uvážlivě

Už když nakupujete dětské oblečení, pamatujte na to, že se ho za pár měsíců budete muset zase zbavovat. Proto volte obchody s kvalitním a praktickým zbožím, které vypadá dobře i po nějaké době nošení a dá se tak poslat dále. Zkuste například e-shop Olšákovi.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient