Kvalitu života seniorů lze zvýšit zdravotními pomůckami například naslouchátky

S postupem věku naše tělo stárne, což se projevuje mnoha fyziologickými změnami. Jedním z častých důsledků vyššího věku je horší sluch. Problém se však může samozřejmě týkat i mladých lidí, pakliže mají nějaké zdravotní komplikace. Kdy je vhodné uvažovat o tom, že byste si pořídili naslouchadlo, s jehož pomocí opět uslyšíte jako dříve?

Co to je naslouchadlo?

Naslouchadlo (slovensky nasluchadlo), někdy také zvaná jako naslouchátko, je elektroakustickým přístrojem, který lidem pomáhá vylepšit sluch v okamžiku, kdy začnou pociťovat částečnou hluchotu. Zařízení, ať už jsou analogová či digitální, umějí zachycovat zvuky v okolí a dodat je vašemu sluchu v náležité intenzitě a kvalitě tak, abyste je slyšeli. 
Moderní naslouchátka mají tu výhodu, že jsou velmi malá, takže už vás nijak výrazně neomezují, lidé v okolí si jich ani nemusejí všimnout. Přesto jde o velmi šikovné a praktické přístroje, bez nichž už si nedovede představit každodenní činnost mnoho desítek tisíc lidí v celé republice.

Kdy je vhodné si naslouchátko pořídit?

Vždy je samozřejmě nutné se poradit s odborníky, kteří zjistí, jaký je aktuální stav vašeho sluchu, případně co za problémem stojí. Obecně ale platí, že potíž se sluchem vzniká ve chvíli, kdy nejste schopni zachycovat běžný hovor, neustále žádáte své okolí, aby vám opakovalo slova a věty. Zároveň je indikátorem situace, kdy na svém televizoru musíte stále více zvyšovat hlasitost, podobně jako třeba u rádia, telefonu apod.

Všímejte si tedy, zda u vás nedochází ke změně vnímání života kolem vás. Jste-li třeba v přírodě, slyšíte méně ptactva, zvuku tekoucí vody v řece, šustění listů na stromech. Náznaků může být celá řada. Jakmile máte pocit, že něco není v pořádku, kontaktujte lékaře, aby vám sluch mohl odborně vyšetřit a naslouchátko doporučit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient