Velké letní festivaly na severu Moravy a ve Slezsku se letos konat nebudou, přesun už jich oznámilo několik

Koronavirová situace a také momentální prudký nárůst pozitivně testovaných zejména na Karvinsku a Frýdecko-Místecku znamenají čáru přes rozpočet organizátorům letních festivalů. Přesun na další léto již oznámilo několik hlavních festivalů pořádaných v Moravskoslezském kraji.

Jako jedni z prvních přesun oznámili organizátoři festivalu Štěrkovna Open Music. Nově se třídenní hudební svátek odehrávající se ve stylovém prostředí – na břehu jezera v Hlučíně na Opavsku – bude konat v termínu 29. – 31. července 2021. Všechny vstupenky zůstávají v platnosti i pro rok 2021. Lidé, kteří si již zakoupili vstupenky na letošní hlučínský festival, se nemusí bát, že by přišli o hudební zážitek. Pořadatelům se podařilo přesunout téměř celý program na rok 2021 včetně hlavních hvězd, jako jsou Pavol Habera s kapelou Team, Vojtěch Dyk & B-Side Band či mimořádný projekt unikátního spojení big beatu s cimbálovkou kapely Hradišťan a mnoho dalších.

Na Frýdecko-Místecku se každoročně konal festival Ladná Čeladná. „Je nám to moc líto, i když jsme byli připraveni zorganizovat festival o kapacitě tisíc lidí, bohužel s ohledem na aktuální situaci okolo COVID-19 a zpřísněná opatření pro veřejné akce v kraji musíme festival zrušit. Budeme se snažit celý ohlášený program přesunout na příští rok. Většina interpretů s tím již nyní počítá. Pokud by ale přece jen došlo k nějaké změně v programu, včas na ni návštěvníky upozorníme,“ upřesňuje ředitel festivalu Ladná Čeladná Jindřich Vaněk s tím, že všichni mohou být klidní, všechny dosud prodané vstupenky na letošní ročník Ladné Čeladné zůstanou podobně jako na Šterkovně v platnosti pro příští ročník festivalu. „Je sice možné zažádat si i o vrácení peněz za vstupenku. Pokud si ale návštěvníci ponechají zakoupené vstupenky na příští rok, vyjádří tím festivalu svou podporu,“ říká Vaněk.

Největší festoval Colour of Ostrava je bude konat, ale jen v omezené formě – na každý večer bude mít přístup pouze 1000 lidí, což tento festival promění v porovnání s minulými ročníky v doslova komorní akci ve stínu veží ostravské Dolní oblasti.

Naopak Beats For Love, který měl v Ostravě začít již včera, se nekoná. I zde vstupenky platí pro další rok: “Bije vaše srdce pro Beats for Love? Pokud ano, tak společně pojďme podpořit festival! Přesunutí festivalu je totiž pro celý tým velkou organizační a ekonomickou komplikací. Málokdo například ví, že drtivou většinu honorářů zahraničních interpretů jsme již museli uhradit při podpisu smlouvy a vzhledem k přesunu ročníku na rok 2021 se tyto platby vracet nebudou. Máme také celoroční náklady s přípravou festivalu, investovali jsme do rozšíření programové a vizuální části a nemalá část výdajů již byla uhrazena na propagaci a PR tohoto ročníku. Chtěl bych proto poprosit vás – naše skvělé fanoušky, na kterých Beats for Love stojí a padá – o pomoc. Vstupenky, které samozřejmě zůstávají v platnosti pro rok 2021, si prosím ponechejte. Pro nás to bude projev obrovské solidarity a reálné podpory, které si nesmírně vážíme a kterou vám určitě oplatíme v dalších ročnících našeho festivalu formou maximálně kvalitního programu a organizace festivalu. Mnohokrát děkuji všem, kteří tak učiní, a pomohou festivalu překonat toto těžké období, a také děkuji všem těm, kteří si i v současné chvíli kupují vstupenky – a že vás takových není málo. Je to pro nás nesmírná podpora a pozitivní motor do další práce,” říká Kamil Rudolf, ředitel BFL.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient