Co všechno dokážou moderní kamerové systémy

Někteří si je nemůžou vynachválit, protože jim již několikrát zachránily drahocenný objekt, jiní se jich obávají z důvodu ztráty soukromí. Kamerové systémy jsou v každém případě důležitým prvkem bezpečnostního průmyslu již 80 let a v budoucnosti rozhodně nikam nezmizí – právě naopak. Jedná se o odvětví, jehož rozvoj jde dopředu mílovými kroky. Jak vypadají současné kamerové systémy?

Dnešní kamerové systémy již nemají na starosti pouze bezpečnost

Technologie v oboru bezpečnostních kamer se vyvíjí obrovskou rychlostí, s čímž jde ruku v ruce rozšiřování možností jejich aplikace. S inteligentním IP kamerovým systémem je zkrátka možné leccos. Progresivní funkce kamerových systémů tak dnes najdou využití také v marketingu, reklamě, při sledování vozidel či monitorování produktivity. Prevence kriminality s jejich pomocí dosahuje skvělých výsledků – dokážou dokonce odhalit nebezpečí teroristického útoku.

Jedničkou jsou IP bezpečnostní kamery

Kvalitní kamerové systémy dneška se opírají o digitální technologii a jsou tak schopny zajistit perfektní obraz s mnoha detaily. IP kamerové systémy mohou zaručit minimální rozlišení 5 Mpix (2592 × 1952 pixelů), ta nejlepší zařízení nabízí až 12 Mpix. Mohou se pochlubit také vysokou snímkovací frekvencí. Lze je připojit rychle a snadno pomocí kabeláže, ale i bezdrátově přes Wi-fi. Obraz, zpracovávaný přímo v kameře, se zaznamenává v digitální formě a/nebo přenáší k uživateli. Jedna kamera tohoto typu dokáže pokrýt značně velkou plochu.

Inteligentní videoanalýza překoná lidský zrak

Jistě jste viděli celou řadu detektivních seriálů, kde si policisté stokrát přehrávali několik rozmazaných záběrů a zoufale se z nich snažili vyčíst detaily. To už je dnes minulostí. Věděli jste ale, že i při kvalitním zobrazení lidské oko promešká až 85 % událostí, které se odehrávají na monitoru? Inteligence v kameře je tu proto, aby tento deficit vyrovnala. Využívá se například k rozpoznávání obličejů, vyhodnocování dopravní situace, detekci pohybu, rozpoznání SPZ, sledování objektů či počítání osob.

Vše usnadňuje propojení přes internet

Mít neustálý dohled nad vaší domácností, firemními či skladovacími prostory je v dnešní době chytrých zařízení snazší než kdy dřív. K monitorovacímu systému se můžete připojit 24 hodin denně naprosto odkudkoliv, stačí jen mít po ruce počítač, tablet nebo lepší mobilní telefon. Kontrolu vaší domácnosti tak máte ve svých rukou, i když se zrovna koupete v moři na druhém konci světa.

Kamerový systém lze navrhnout na míru

Potřeby různých zákazníků se přirozeně liší, chtějí sledovat různé objekty za různými účely. Profesionální firma dokáže tyto potřeby dokonale analyzovat a na jejich základě připravit systém ochrany a monitorování přímo pro váš objekt. Firma Sikur Systems s.r.o., která se instalací kamerových systémů zabývá již od roku 2004, nabízí dokonce vypracování komplexní nabídky na klíč zcela zdarma. Obsaženy v ní budou kamerové, zabezpečovací, přístupové i docházkové systémy dle požadavků klienta.

Budoucnost kamerových systémů je v technologii neuronových sítí

Umělá inteligence v kamerových systémech není pouze hudbou budoucnosti; státní zařízení a bezpečnostní agentury ji využívají už nyní. Neuronová síť se za pomoci algoritmů dokáže naučit rozeznávat různé objekty a situace, které posléze detekuje. Nebezpečné situace pak hlásí policii nebo bezpečnostní agentuře.

Využijte výhod moderních monitorovacích systémů i vy!

Komplexní řešení na míru, o němž jsme mluvili, to není jen pár propojených kamer uvnitř objektu a u vchodu do něj. Součástí ochrany vaší domácnosti nebo firmy mohou být:

  • kamerové systémy (poskytnou neustálý přehled o tom, co se v objektu děje),
  • bezpečnostní systémy (střeží objekt a neprodleně informují o narušení bezpečnosti),
  • videotelefony (ukážou vám, kdo stojí za dveřmi),
  • docházkové systémy (monitorují příchody a odchody zaměstnanců),
  • bezpečnostní mlha (zaplní prostory neprůhlednou mlhou),
  • přístupové systémy (neumožní vstup osobám bez povolení a zaznamenají historii průchodů),
  • obchůzkový systém (zastane práci vrátných),
  • ochrana perimetru (střeží rozsáhlé venkovní plochy).

Specialisté ze společnosti Sikur Systems s.r.o. provedou instalaci všech těchto prvků po celé ČR i SR.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient