Když zlobí játra, jaké byliny pomáhají? Překvapí vás to!

Onemocnění jater mívá různé příčiny. Končí finálním stadiem – cirhózou jater. Jedním ze závažných jaterních onemocnění je též steatóza, lidově nazývaná ztučnění jater. Obvykle vzniká z důvodu nevhodného složení stravy, nadváhy a obezity, ale i podvýživy, alkoholismu, nadměrného užívání léků či diabetu. Jde o závažné onemocnění vyskytující se poměrně hojně v populaci. I ono končí cirhózou jater. Ztučněná játra bývají zvětšená, lidé se cítí unaveni a bez zjevných příčin trpí nadváhou.

TIP: Věděli jste, že o jaterní steatóze, tedy ztučnění jater, mluvíme již ve chvíli, kdy množství tuku v játrech přesáhne 5 % jejich hmotnosti?

Jak zlepšit stav ztučněných jater?

Pro zlepšení stavu je nutné zavést řadu změn v naší životosprávě. Rozhodně je potřebné omezit příjem sacharidů a nezdravé tuky vyměnit za kvalitnější. Posílit příjem dobře stravitelných bílkovin a přidat do stravy větší množství zeleniny, včetně zeleninové šťávy. Důležité je ubrat alkohol, nebo jej ještě lépe ze stravy zcela vyloučit. Pomoci však může i příroda – možná vás to překvapí, ale na řadu může přijít obyčejná zelenina a bodlák…

Ostropestřec a artyčok jsou totiž nenápadní pomocníci pro jaterní neduhy. Užívat je ale jako byliny není vůbec snadné. Ideální je proto jejich pravidelná konzumace v podobě kvalitního doplňku stravy. Třeba v podobě kapslí, které nabízí Naturvita: Ostropestřec plus artyčok.

Bodlák, který pomáhá játrům

Ostropestřec mariánský je osvědčený pomocník pro játra. Jde o nádherný bodlák, který se dnes těší oblibě i na vesnických zahrádkách, a tak se šíří skrz ploty a obvykle ani nevíme, že ten krasavec na naší zahradě je vlastně uznávaná jaterní léčivka. Má schopnost podporovat regeneraci jater a příznivě působí na jaterní funkce a jejich detoxikaci. V doplňku stravy Ostropestřec plus artyčok, který koupíte za výhodnou cenu v GIGA lékárně, se nabízí jako 80% extrakt a jedna kapsle obsahuje 250 mg ostropestřce.

Artyčok není jen chutná zelenina

V jižních zemích je artyčok zeleninový vyhlášená zeleninová pochoutka, u nás spíše rarita. Avšak jako léčivku bychom jej rozhodně opomíjet neměli. Podporuje totiž vylučování trávicích šťáv, usnadňuje trávení, snižuje hladinu krevních tuků, detoxikuje a pomáhá rovněž při snižování tělesné hmotnosti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient