Jak porazit inflaci a stagflaci?

Foto: Pixabay

Inflace, stagflace. Tato dvě slovíčka straší každého jen trochu finančně gramotného člověka. Jak inflaci a její ještě nebezpečnější sestru porazit? Co se společně podívat na investování do drahých kovů? Ty mají několik výhod. Dlouhodobě jejich hodnota roste, jsou docela dobře likvidní a mohou přinášet i radost.

V případě, že začnete s drahými kovy, jako první přijde na mysl zlato, kde máte docela slušnou šanci na návratnost. Sice ne hned, ale během pár let můžete slavit.

Proč zlato?

Ptáte se, proč nekoupit byt nebo třeba cenné papíry? V prvním případě jde o drahou záležitost, na kterou každý nemá. V tom druhém enormně riskujete, jelikož cenné papíry mohou přes noc ztratit na hodnotě a už se nikdy nevyšplhat zpátky. Zlato je jiné. Je stabilní.

Využívá se totiž v mnoha odvětví, například v elektroprůmyslu, takže po něm vždy bude velká poptávka, což zaručuje jeho stabilní hodnotu. Když k tomu navíc přidáte fakt, že jde o vzácný kov, není co řešit.

Otázkou pouze zůstává, v jaké formě zlato koupit? Chcete-li vydělat hodně a máte dostatečné množství volných financí, tak můžete uvažovat i o koupi cihliček. V opačném případě bude lepší pořídit si investiční zlaté mince. Můžete si jich nakoupit více a použít i jinak než jen ke svému vlastnímu obohacení. Jedná se totiž mimo jiné i o zajímavé dárky pro muže, respektive ženy.

Zdobené peníze

Na rozdíl od klasických drobných, které nosíte po kapsách, vypadají mince daleko lépe. Často jsou obohaceny o různé přírodní reliéfy, jménatitulznamení zvěrokruhu či rozličné moderní značky. Ve většině případů jde o skutečně vizuálně zajímavé kousky, které dokáží potěšit i zkušenější numizmatiky.

Tento druh dárku je navíc zajímavý i tím, že je vhodné ho darovat prakticky k jakékoliv příležitosti, což rozhodně není pravidlem. Je možné tak někomu za pomocí mince udělat radost třeba když má svátek, narozeniny, výročí svatby nebo například povýšil v zaměstnání.

Upozornění: Článek není investiční doporučení. Je vždy vhodné se při investování vlastních úspor individuálně poradit s dobrým poradcem. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient