Volte zlato a vaše investice bude bez rizika

Chytrý investor si zakládá nejen na tom, aby měl šanci vydělat co nejvíce peněz. Má především snahu minimalizovat riziko, že o vložené finanční prostředky přijde. A právě z tohoto důvodu je skvělou volbou investiční zlato.

Zlato je oázou jistoty, s níž nezahýbe ani inflace

Pro zlato v podobě slitků (cihliček) a mincí hovoří fakt, že jeho cena zaručeně nikdy neklesne na nulu. Naopak se dá do budoucna oproti nynějšímu stavu předpokládat růst jeho hodnoty. Na světě totiž existují pouze omezené zásoby tohoto drahého kovu, o investiční zlato je navíc v poslední době značný zájem.

I čeští prodejci zlata hlásí pro letošní rok rekordní nárůst nových klientů. Zajímavé je, že začínají převládat spíše drobní střadatelé nad těmi, kteří jsou schopni a ochotni nakupovat zlato v řádech milionů korun. Zakladatel internetového obchodu zlate-mince.cz, pan Pavel Trtík, k tomu říká: „Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky s hmotností 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého.“

„Dříve bylo běžné, že se ve velkém prodávaly zlaté slitky o hmotnosti jednoho kilogramu, ale movitá část společnosti zabezpečila své finance nákupem zlata již před lety. Nyní z tohoto prozíravého kroku těží. Dnes investují do zlata ti, kteří zaspali a až nyní si uvědomují, že čím více peněz se dostává do oběhu, tím rychleji jejich úspory ztrácí na hodnotě,“ dodává Trtík.

U investičního zlata s největší pravděpodobností neproděláte. Naopak si zajistíte ochranu svých peněz před inflací a budete mít v záloze jmění, které vám pomůže při případných ekonomických problémech, ať už budou osobního či celospolečenského charakteru. Ne náhodou investici do zlata doporučují finanční poradci a ekonomové. Minimálně část svých úspor je podle nich vhodné do zlatých slitků a mincí vložit.

Internet rozhýbal obchod s investičním zlatem

Do zlata dnes může investovat skutečně každý. Přispěl k tomu i boom v podobě eshopů, v nichž si lze investiční zlato či stříbro zakoupit stejně snadno, jak když si online pořizujete běžné spotřební zboží. Vždy je samozřejmě zapotřebí zvolit renomovaný obchod, kde máte jistotu, že vám investiční zlaté slitky a mince prodají v garantované ryzosti a s patřičnými certifikáty, jež potvrzují jejich pravost. Díky certifikátu pak zlato nebudete mít problém směnit za peníze, až pro vás nastane ta pravá chvíle.

U zlata se neplatí DPH

Nákup zlata má jednou ohromnou výhodu. Je totiž osvobozen od DPH, jež jinak pro stříbro a další komodity činí aktuálně 21 %. Proto se zlato v posledních měsících a letech stalo hitem mezi investory všech kategorií.

Žádané varianty zlatých slitků a mincí

Nejmenší zlaté slitky a mince vás vyjdou na pár tisíc korun, tudíž do nich může investovat každý, kdo má alespoň něco málo naspořeno. Vybrat si lze třeba zlaté slitky Argor Heraeus, které mají původ ve Švýcarsku. Všechny zlaté cihličky jsou k nám dovážené ze zahraničí, kromě zmíněného Švýcarska se jedná hlavně o Rakousko a Německo.

Zlaté mince často zajímají nejen běžné investory, ale také sběratele, kteří v nich vidí potenciál do budoucna, přičemž si doma chtějí udělat významnou sbírku. Aktuálně se dají ve vybraných kvalitních eshopech v Česku koupit třeba zlaté dukáty, na nichž je vyryt Karel IV., historicky nejvýznamnější český panovník, za jehož vlády byla stanovena ryzost a velikost zlatých dukátů jako platidla.

Dalším populárním zbožím jsou rakouské zlaté mince Wiener Philharmoniker. Na trhu už jsou dokonce v sérii z ročníku 2021, takže se sběratelé mohou směle pustit do jejich nákupu. Mějte na paměti, že zásoby zlatých mincí v každé edici mají své limity.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient