Veteráni v létě zamíří do Kutné Hory nebo třeba Hlučína ve Slezsku

Předposlední prázdninový víkend (letos 17. – 18. srpna) je v Kutné Hoře tradičně vyhrazen milovníkům automobilových veteránů a jejich posádek v dobových kostýmech. Letos se uskuteční již XI. ročník Veteran Rallye Kutná Hora, jehož se vždy účastní několik desítek vozů vyrobených do roku 1940. Záštitu nad rallye převzalo Národní technické muzeum.

Závody do vrchu Kaňk

V sobotu a v neděli se uskuteční závod do vrchu Kaňk. Auta jsou výkonnostně naprosto rozdílná, a proto zde nevítězí ten nejrychlejší. Jedná o tzv. jízdu pravidelnosti, v níž se snaží závodníci zajet všechna čtyři kola (dvě v sobotu a dvě v neděli) ve stejném čase. Vítězí ten, jehož časy se nejvíce blíží prvnímu zajetému.

Spanilá jízda po okolí Kutné Hory

Nejen obyvatelé a návštěvníci Kutné Hory se mohou těšit na krásu nablýskaných aut a výpravných kostýmů. Pokud zrovna nestíháte být v centru dění, nenechte si ujít sobotní spanilou jízdu, která tentokrát povede na krásný zámek Žleby.

Veteráni i na hlučínském krmáši

U příležitosti hlučínského krmáše pořádá Automotoklub Hlučín – klub historických vozidel setkání veteranistů na „Hlučínské krmášové jízdě veteránů“.

Nejen pro příznivce motorismu, ale zvláště pak fandy historických vozidel je 31. srpna 2019 na Hlučínské jezeře u parkoviště penzionu Rodos připraven nabitý program.

Mezi osmou a desátou hodinou budou přijíždět účastníci krmášové jízdy se svými vozidly. Úderem desáté bude odstartován závod na trase v délce 45 kilometrů. Trasa má tři průjezdní zastávky. Muzeum války Hrabyně s prohlídkou doplněnou o jízdu zručnosti, prohlídku hangáru Letiště Zábřeh u Hlučína včetně vyhlídkových letů a poslední zastávkou je Muzeum bunkry Darkovičky. Cíl je na Hlučínské jezeře u parkoviště penzionu Rodos, přičemž příjezd účastníků a vyhlášení výsledků je předpokládán mezi třetí a čtvrtou hodinou odpolední.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient