Proč si vybrat dřevěnou terasu a jak se o ni starat?

Terasy jsou součástí rodinných domků i chatek snad od nepaměti. Jedná se totiž o místo, kde si člověk může odpočinout, najíst se, případně poklábosit s přáteli.

Aby ovšem terasa sloužila dobře a dlouho, musí být po všech stránkách co nejkvalitnější. A proto je potřeba zvolit i vhodný materiál.

Dřevo má stále spoustu fanoušků

Terasu je možné postavit z celé řady surovin. Kdo si nechce přidělávat příliš mnoho práce, vystačí si s betonem. Ten však nevypadá příliš k světu.

Mnohem přitažlivější jsou pak dlažby různého druhu. Ty jsou ovšem často docela drahé, a navíc studené. Chodit po nich bos bývá i v létě nepříjemné. Proto si hodně lidí stále staví své terasy ze dřeva.

Tato přírodní surovina se vyznačuje nejen příjemnou vůní a líbivými vizuálními vlastnostmi, ale také vysokou výdrží. Je ovšem pravdou, že nejde o tak odolný materiál jako třeba výše zmíněný beton.

To však neznamená, že by bylo nezbytné takovouto terasu každý rok obnovovat. Když se konstrukce správně postaví a její majitelé ji budou vhodným způsobem udržovat, dokáže fungovat bez větších zásahů klidně i několik desetiletí.

Dobře postavená terasa je základ

Aby mohla terasa sloužit skutečně dobře a dlouho, musí se hlavně správně postavit. Zásadní je dodržet vhodný sklon, který by neměl být větší než 2 stupně. Takto nebudou z terasy sjíždět židle ani stoly, ale zároveň se na ní nebude zadržovat voda. Ta totiž musí stéci co nejrychleji pryč. Voda a dřevo totiž nejsou zrovna velcí kamarádi.

Kvůli správnému sklonu není potřeba složitě zarovnávat terén, bohatě postačí použít vhodné rektifikační terče. Aby se stoprocentně zajistila ochrana terasových prken, je vhodné zamezit jejich vzájemnému úzkému kontaktu.

K tomuto účelu se používají distanční podložky na terasy. Tyto terasové podložky jsou nejen vysoce efektivní, ale zároveň stojí jen pár korun. Výhodně se dají koupit například v e-shopu https://www.gardina.sk/terasove-distancne-podlozky/.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient