Poškozením, respektive částečnou či úplnou ztrátou sluchu trpí v současné době zhruba každý šestý člověk na planetě. Pokud se tento problém týká i vás, zlepšete kvalitu svého života pomocí naslouchátek. V následujících řádcích vám představíme, jaké druhy současný trh nabízí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.
Jaké druhy sluchadel existují?
Z nejširšího hlediska se naslouchátka rozdělují na dvě základní skupiny, a to sluchadla závěsná a zvukovodová. První zmínění typ se zavěsí za ucho, přičemž daná část má v sobě zabudovanou elektroniku s baterií. Tenká průhledná hadička přenáší zvukové informace do zvukovodu. Další variantou je naslouchátko zvukovodové, které se vyrábí na míru přímo uživateli, a proto je nezbytné počítat i s vyšší pořizovací cenou. V neposlední řadě se sluchadla ještě rozdělují podle tvaru a velikosti, a to na boltcová, poloboltcová, kanálová, mini kanálová a kompletně kanálová.
Kapesní naslouchátka pro nedoslýchavé
Specifickou skupinou je kapesní sluchadlo pro nedoslýchavé. V podstatě se jedná o malou krabičku s ovládáním a mikrofonem. Jak už samotný název napovídá, takové naslouchátko nosíte v kapsy a vytáhnete ho až v okamžiku, kdy ho potřebujete. Sluchátka sedí jak do pravého, tak i levého ucha, přičemž v balení zpravidla máte několik velikostí silikonových špuntů.
Jestliže hledáte naslouchátka pro seniory a nedoslýchavé, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Naslouchátko.cz. V nabídce najdete totiž jak analogovou, tak i digitální alternativu. Produkty jsou navíc rozdělené podle toho, jakou mají konstrukci, a to na naslouchátka za ucho, do ucha a kapesní. Co se ceny týče, ta se liší nejen podle toho, jakou variantu zvolíte, ale i podle vlastností a funkcí. Zatímco některé modely vyjdou na 1 500 korun, jiné stojí až k 3 000 korun.
Mohu nosit naslouchátka, když kardiostimulátor? Nedojde k jeho rušení. Děkuji Samek Jindřich.