Jak prodloužit výdrž baterie v iPhonu?

Stále více lidí využívá pro telefonování, internet a řadu dalších činností chytré telefony. Mít kvalitní iPhone však neznamená, že vám v něm baterie vydrží opravdu dlouho. Je totiž zapotřebí s její spotřebou nakládat co nejrozumněji. Pokud se budete držet následujících rad, telefon nebudete muset nabíjet každý den znovu a znovu.

Omezte používání telefonu v extrémních podmínkách

Baterie iPhonu (ale i dalších mobilních telefonů) je vysoce háklivá na rychlé změny teplot a negativně na ni působí extrémní klimatické podmínky. Proto si svůj telefon rozhodně nenoste někam, kde je velmi vysoká, případně naopak nízká teplota. Ideální teplotní podmínky pro baterie jsou kolem 20 stupňů Celsia. Například při teplotě cca 40 stupňů už může baterie v iPhonu hodně trpět. Proto rozhodně nenechávejte svůj telefon během léta na přímém slunečním záření.

Optimalizujte výkon

Ačkoliv jsou nabíječky iPhone výkonné a můžete s nimi svůj chytrý telefon nabíjet poměrně rychle, je to stále do značné míry obtěžující záležitostí. Aby se nabíječka iPhone nemusela používat tak často, je praktické si mobilní telefon optimalizovat. Je tím myšleno zejména ztlumení jasu obrazovky dle aktuálních světelných podmínek, v nichž se nacházíte. Moderní iPhone obsahuje také funkci automatického jasu, který vám celou akci usnadní.

Omezte data z mobilní sítě a upřednostněte wi-fi

Hodně energie z baterie iPhonu vysává čerpání mobilních dat ze sítě. Proto vždy, když je to možné, raději přejděte na wi-fi, která je na spotřebu energie z baterie mnohem méně náročnější.

Tip na nabíječku

Zajímavou možnost, jak si rychle a bez starostí dobít váš iPhone, představuje bezdrátová nabíječka iPhone. Nemusíte být díky ní neustále „na drátě“ v blízkosti zásuvky, bez potíží lze odejít až na několik metrů, ba dokonce desítek metrů daleko od nabíječky.

Foto: Pixabay

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient