Co budete potřebovat na stavbu terasy?

Pokud plánujete stavbu venkovní terasy, tak zde je přehled, co vše budete potřebovat, aby vám terasa vydržela a sloužila dlouhé roky.

Před samotnou stavbou je třeba rozhodnout, kde terasu postavíte. Následně je potřeba vybrat materiál, ze kterého terasu postavíte. Důležité je zvážit i estetickou stránku a přemýšlet nad tím, aby terasa ladila ke stylu domu i přilehlé venkovní zahradě. Terasa totiž tvoří takový plynulý přechod mezi domovní částí a zahradou.

MATERIÁLY NA PODKLAD TERASY

Podklad pod samotnou terasou by měl být vyrovnaný a tvořený z jednoho materiálu. Podklad se dělá nejčastěji z betonu, nebo štěrku. Je také možné využít i zemní vruty s konstrukcí. Následně je třeba podkladový rošt a podkladové hranoly.

Je třeba, aby hranoly na terase byly ze stejného materiálu jako prkna na podlaze. Při pokládání se dřevěná prkna nesmějí dávat blízko k sobě, to docílíte pomocí distanční podložkyTy vytvoří prostor a zjednoduší i montáž podlahy. Dřevo totiž neustále pracuje a potřebuje mít se kam rozpínat.

Pokud nedocílíte úplné roviny podkladu, tak můžete využít rektifikační terče. Lze je jednoduše použít tam, kde terasa není zcela v rovině. Tyto terče také zabrání tomu aby se podklad a dřevěné hranoly dotýkaly a tím se vytvoří prostor. Dřevo tak lépe dýchá, lépe odtéká voda a tím pomáhá udržet delší životnost celé terasy.

MATERIÁL NA PODLAHU

Velmi oblíbeným materiálem na stavbu terasy jsou dřevěná terasová prkna. Nejenže jde o zcela přírodní materiál, ale je u něho také nízká pořizovací cena a dlouhá životnost. Nejčastěji se využívají prkna ze sibiřského modřínu, dubu či akátu. Lze zakoupit prkna hladká či s jemnou nebo hrubou drážkou.

U dřeva je nezbytné dbát o každoroční nátěr olejem. Ten poslouží k tomu, že dřevo do sebe nenatáhne vodu a pomůže udržet stejnou barvu. Velkou výhodou dřeva je v tom, že neakumuluje horko a tím se v letních měsících stává velmi příjemným.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient