Skandinávský design, to není jen IKEA

Foto: Pixabay

Skandinávský styl uvítají především minimalisté a milovníci přírody. Vesměs se točí kolem světlých barev a přírodních doplňků nebo nábytku v přírodních odstínech. Na křiklavé a pestré barvy rovnou zapomeňte, i když…

Skandinávie je známá chladným a drsným podnebím, dlouhou zimou a tmou. A proto je zcela pochopitelné, že krom studených palet na nás zároveň dýchne i útulno v podobě doplňků, které reflektují právě přírodu. Pravidel, jak stylizovat byt či dům po vzoru drsné Skandinávie je pár a jsou zcela jednoduchá.

1. Pravidlo – Přírodní elementy
Jak je už zmiňováno výše, tento styl pracuje s přírodními prvky, a proto kombinujte dřevo, kov, kůži nebo přírodní textilie. Tyto elementy totiž jen znázorňují a podtrhují soužití člověka s přírodou.

2. Pravidlo – Barevná paleta
Skandinávský styl pracuje s přírodními odstíny, zdi jsou převážně v bílých barvách až šedých odstínech. Tato paleta dokazuje vzdušnost a chladnost tohoto kontinentu, která je přenesená do interiéru.

3. Pravidlo – Absence záclon
Tento styl vyžaduje absenci záclon. A nebo přinejmenším jejich minimální využití. Vysvětlení je snadné – jde přeci o přirozenost a vzdušnost!

4. Pravidlo – Doplňky
Jelikož severský design pracuje převážně v minimalistickém stylu doplněném o přírodní elementy, nepotrpí si na přeplácanost v podobě velkého množství bytových doplňků. Ke zútulnění interiéru nám mohou naopak posloužit různé délky nebo polštářky na pohovku, které, díky kterým bydlení bude hned o něco útulnější. 
V tomto stylu se dbá zejména na praktičnost. Doplňky by měly být v souladu se dřevem nebo jiným přírodním elementem, které se ve vašem bytě či domě zrovna nachází. Nemusíte se ani bát spolu kombinovat staré a nové. Moderní nábytek můžete doplnit o starší vintage doplňky, které spolu nakonec vytvoří harmonii, která je nezbytná.
Jelikož ve Skandinávii panují dlouhé a chladné noci, nesmí ve vašem hnízdečku chybět ani svícny nebo sušené květiny. Tyto elementy dodají vašemu domovu ten pravý, hřejivý pocit domova.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient