Zima se blíží: Jak vybrat správné lední brusle?

Brusle jsou pro hokejistu jednou z nejdůležitějších součástí výstroje. Vybrat ty pravé, které budou dobře sedět a nebudou brzdit rozvoj hráče, není v záplavě všech možných typů značek vůbec snadné. Mezi bruslemi jsou obrovské rozdíly, zorientování se vám usnadní web hokejman.cz, kde najdou rady amatéři, rodiče začínajících hráčů, ale i profesionálové. 

Neřešte značku

Předtím, než budete vybírat značku či model zimních bruslí, je potřeba si říct, jak dobře umíte bruslit, jaký post hrajete a jak často chodíte na led. Značka bruslí je pro mnoho uživatelů důležitá, což je dané především tím, že ji znají od profesionálů z NHL, KHL nebo extraligy. Jenže to, co nosí profesionálové, jsou téměř vždy upravené brusle, které se na prodejní pult nikdy nedostanou. Značku bruslí tedy příliš neřešte, v podstatě o žádné nejde říci, že by byla v něčem horší. Každá má svá specifika a cílovou skupinu, na kterou je zaměřena.

Zorientujte se podle řady

Asi nejlépe vám usnadní orientaci rozdělení bruslí dle řad. Pokud jste amatérský hráč a jdete si zahrát na rybník jednou za týden, určitě je pro vás zbytečné pořizovat si nejvyšší řadu. Bohatě vám budou stačit obyčejné hokejové brusle, které jsou pohodlné, dostatečně chráněné a kvalitně zpracované. Vyšší řady bruslí, které jsou určeny pro aktivnější hráče, jsou nejen dražší, ale rozdíl je také ve vyztužení, jsou pevnější, mají lepší nůž, vyšší odolnost a nižší hmotnost.

Jste obránce, nebo útočník?

Brusle se také dělí podle herního stylu, který hráči nejvíce sedí. Pokud dobře bruslící hokejista dostane typ bruslí, který je určen pro spíše silové hráče s jiným sklonem a tvrdším skeletem, z elegantního bruslaře se může stát dupající hokejista zakopávající o led. Jak ale poznat, jaké jsou vhodné hokejové brusle pro váš styl? Renomovaná firma Bauer už několik let nabízí 4 typy bruslí: Vapor, Supreme, Nexus, Flexlite. Hokejové brusle Vapor jsou určeny pro hráče s agresivním bruslařským stylem s vysokou frekvencí. Jsou uzpůsobeny pro okamžité zrychlení a rychlé změny směru. Proto jsou tyto brusle vhodné hlavně pro útočníky. Hokejové brusle Supreme jsou určeny pro silové hráče s dlouhým skluzem. Tento typ je více chráněný díky pevnějšímu skeletu, nejvíce se hodí pro obránce. Brusle Nexus jsou pro hráče, kteří hledají širší brusle s vyšším nártem a vyžadují vysoký komfort. Zimní brusle Flexlite jsou především pro hobby hráče. Na Hokejman.cz najdete i další rady, například z jakých částí a materiálů se skládají brusle, nebo jaké je jejich rozdělení podle věku hráčů. A s výběrem vám pomůže i mnoho recenzí od reálných uživatelů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient