Zfalšoval COVID pas, zaměstnavatel na to přišel, muž proto zastřelil ženu, tři děti a nakonec i sebe

Záběry německé televize ukazují okolí domu, kde byla nalezena rodina. Sousedé před vchodem zapalují svíčky a na plotě visí nápisy s kondolencemi. Zdroj: RTL

Čtyřicetiletý muž zastřelil o víkendu svou ženu a tři děti v domě nedaleko Berlína. Podle všeho se bál zatčení kvůli padělanému očkovacímu průkazu. Informoval o tom deník Süddeutsche Zeitung s tím, že to vyplývá z dopisu na rozloučenou, který otec rodiny na místě zanechal.

Podle několikastránkového ručně psaného dopisu nechal muž zfalšovat očkovací průkaz pro svou stejně starou ženu. Ta pracovala na Technické univerzitě ve Wildau. Ve školství měl pracovat i on sám. Na univerzitě se však o falešném certifikátu šéfové dozvěděli a manželé se začali bát, že budou zatčeni a děti ve věku čtyři, osm a deset let jim budou odebrány, potvrdil v úterý vrchní státní zástupce Gernot Bantleon.

Přísnější zákony proti falšování covid pasů

Před čtrnácti dny byla v Německu zpřísněna legislativa týkající se výroby nebo předložení falešného očkovacího průkazu. Od té doby je “používání nesprávných zdravotních osvědčení” obecně trestné. Příslušný paragraf trestního zákoníku stanoví pokutu nebo odnětí svobody až na jeden rok. Přesto se, podobně jako u nás, falešné certifikáty dále nabízejí.

Za prodejem falešných certifikátů o PCR testech, prodělaném covidu i očkování může být kontroverzní pojišťovák Mike Pán

Na základě novely zákona je nyní nutné v Německu počítat s právními důsledky i pro soukromou osobu, pokud zfalšuje očkovací průkaz. Dříve se jednalo o šedou právní zónu. Za falšování může být rovněž uložena pokuta nebo trest odnětí svobody až na jeden rok.

Úvodní foto: RTL

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient