Vyplatí se hlídání dětí?

Máte mnoho povinností, musíte být v práci a nestíháte děti vyzvedávat z družiny, nebo byste si prostě jen čas od času chtěli s partnerem udělat volný večer? Najmout si paní na hlídání není žádná ostuda a ani nic finančně nedosažitelného. Jen musíte dobře vybrat.

Hlídání dětí vám dnes nabídnou studentky, starší dámy, co hledají přilepšení k důchodu nebo specializované firmy. Nejjistější je zaměřit se na třetí variantu. Školené chůvy si totiž s dětmi poradí daleko lépe, vědí, jak je vychovávat, a především se neleknou ani hyperaktivních dětí nebo nemocných potomků. Se vším si dokážou poradit.

Proč přes agenturu? Vyhnete se zdlouhavému hledání

Pokud se pustíte do hledání chůvy na vlastní pěst, kde vlastně začnete? Vyhledáte si inzeráty na internetu? Napíšete nabídku do nějakých facebookových skupin? Jestliže nemáte vyloženě nějakou slečnu či paní na hlídání ve svém okolí, pak pro vás bude velmi těžké nějakou najít. Jak si ověříte, že je slušná, spolehlivá apod.? Přece jenom si ji budete pouštět domů, do svého soukromí. A co když bude zrovna nemocná? Kdo vám děti pohlídá?

U agentury si s ničím takovým nemusíte dělat starosti. Ozvete se, zadáte své požadavky a oni vám paní na hlídání vyberou klidně do druhého dne. Kromě toho zaměstnávají pouze ženy, které mají ověřené, vědí, že je na ně spolehnutí. V případě nemoci vaší chůvy jsou schopní dočasně zajistit jinou.

Ceny nejsou až tak vysoké

Studentku na hlídání dětí byste jistě měli levnější, ale ani profesionální chůvy dnes nejsou až tak drahé. Například u pražské Agentury Slunečnice stojí v základu 170 korun na hodinu. Někdy však bývají ceny za hlídání dětí stanovovány individuálně podle vašich potřeb a přání. Když dvacku přidáte, chůva za vás zvládne i běžné práce v domácnosti. Mít někoho k ruce, kdo vám pomůže, když zrovna nestíháte, vážně není na škodu.

Mimochodem, na tom, zda potřebujete pravidelné hlídání, nebo vám jen občas nevyjdou služby a o děti by se neměl kdo postarat, vůbec nezáleží. Domluva je vždy flexibilní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient