Tanec pro život vytancoval v Ostravě už přes tři miliony na dobročinné účely

Dobročinný projekt Tance pro život, který již deset let podporují ostravští huťaři z firmy ArcelorMittal (dříve Nová huť), bude opět součástí dvoudenního Festivalu v ulicích, který právě dnes začíná v centru moravskoslezské metropole Ostravy.

Principem Tance pro život je, že návštěvníci festivalu předvádí taneční kroky a kreace, které jim ukazuje profesionální tanečník. Pokud je pohyb proveden správně, nejenom, že se tak naučí nový grif, ale především je tento pohyb převeden na virtuální měnu v podobě tanečního bodu. Každý bod pak ostravská huť promění na skutečné peníze.

Tanečník si mak může svám zvolit neziskový projekt, kterému své pohyby převedené na peníze věnuje. Letos budou darovány ostravské pobočce Armády spásy, která provozuje ordinaci pro chudé a provádí i preventivní terénní práci, pomáhá osamělým seniorům, lidem bez domova a klientům azylových domů, kteří často nemají přístup k lékařské péči a Svazu ochránců přírody Salamandr, který se stará o obnovu mokřadů v povodí řek Ostravice a Morávky v rámci projektu Voda pro krajinu.

„Jsme nadšeni z toho, kolik lidí se každoročně zapojí tancem do pomoci druhým. Za dobu, kdy je Tanec pro život součástí ostravských festivalů, se zúčastnilo přes 43 tisíc návštěvníků, kteří dohromady vytancovali už 3,5 milionu korun pro 32 organizací v Moravskoslezském kraji,“ uvedla Monika Pěnčíková, vedoucí oddělení firemní odpovědnosti a sociálních služeb v ArcelorMittal Ostrava.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient