Syn byl vážně zraněn při autonehodě, jeho mamince byla následně diagnostikována rakovina prsu

Foto: archiv rodiny

Člověk míní, život mění. S tímto rčením by paní Zuzana, která se svým partnerem Petrem a dětmi, pětiletým Petříkem a tříletou Adélkou, žije v Ostravě, stoprocentně souhlasila. Loni v březnu měl její syn nehodu, v dubnu jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu.

„18. března byly děti s partnerem na procházce a při přechodu přes přechod syna srazil nepozorný řidič. Nevšiml si světelné signalizace – semaforu – ani toho, že v pravém pruhu auta zastavila, a jel na červenou. Syn jel na odrážedle a to mu možná zachránilo život. Náraz ho odmrštil dle svědků téměř 10 metrů daleko. Utrpěl vážná zranění a byl v bezprostředním ohrožení života. Krvácení do mozku, vnitřních orgánů, podvrtnutí krční páteře,“ začíná své vyprávění paní Zuzana s tím, že pro celou rodinu to byly neskutečně náročné chvíle.

Se synem pak byla po celou dobu v nemocnici. Ani ne 14 dní po návratu z hospitalizace si v zrcadle všimla, že má bulku na prsu. „Lékař mě okamžitě poslal na kontrolní sonografii a za týden jsem se dozvěděla zprávu, při níž se mi ‚zhroutil svět‘ během jednoho měsíce podruhé,“ vzpomíná paní Zuzana. Výsledek od lékařky zněl krutě: „Zhoubný nádor prsu, agresivní forma“. Rychle došlo k vyšetření genetiky a 14 dní po oznámení diagnózy nastoupila na první chemoterapii.

Paní Zuzana svůj optimismus neztrácí ani při komplikacích, které ji léčba přináší, léto 2021

Syn paní Zuzany se ze svých zranění po nehodě naštěstí dostal a nyní je z něj opět čiperný chlapeček. Ona se však se svým onemocnění bude potýkat ještě delší dobu. Stále se ale snaží držet svého životního optimismu. „Věřím v plné uzdravení s co nejmenšími následky, i když léčba byla hodně náročná. Naštěstí mi pomáhá nejbližší rodina a partner, kterým jsem za to nesmírně vděčná,“ dodává Zuzana, jež aktuálně ukončila chemoterapii a koncem loňského listopadu podstoupila operaci, při níž jí byla odstraněna obě prsa.

Rodině paní Zuzany začali pomáhat také Dobří andělé prostřednictvím nadace Dobrý anděl. Ta podporuje již 10 let pravidelnými finančními příspěvky rodiny s dětmi, kde se dítě nebo rodič potýká s vážným onemocněním. „Vždy jsem sama přispívala na dobročinné účely – dětem, které vážně onemocněly, hospicům apod. Nyní stojím na druhé straně a není to příjemná záležitost. O to víc teď ale rozumím tomu, jak je tato pomoc důležitá. Nám pomáhá především v zajištění běžného chodu domácnosti, aby děti změnu pocítily co nejméně a jejich dětství bylo prožito ve stabilitě a bezstarostnosti. Velice a z celého srdce děkuji všem, kteří pomáhají druhým,“ uzavírá paní Zuzana své vyprávění.

Pokud byste chtěli rodinám, v nichž se dítě, maminka či táta potýká se závažným onemocněním, pomáhat i vy, staňte se Dobrými anděly. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz, zvolit libovolnou výši příspěvku a začít přispívat. Nadace vaše příspěvky rodinám odevzdá do posledního haléře a vy se díky svému Andělskému účtu můžete každý měsíc podívat, které konkrétní rodině jste pomohli.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient