Prázniny zahájily muzikou, aligátory, filmem a celkově pohodovou atmosférou

Na mnoha místech v Česku, na Moravě a ve Slezsku tento víkend, přestože ještě červnový, znamenal zahájení prázdnin. Letos tak školáci získali pár dní navíc. Minimálně tři, do škol se půjde nejdříve 2. září. Někde však i vice, ředitelé škol totiž často ušetřili nějaké to volno a tak se rozdávalo vysvědčení v některých školách dokonce už ve středu.

A jak tento rok vypadá zahájení prázdnin? Vybrat si mohl každý. Třeba ve Zlíně se představila tamní Zoo aligátory v nové letní expozici poblíž zámku Lešná. I jihlavská Zoo se snažila přilákat co nejvíce návštěvníků. Pozvala na návštěvu všechny děti i dospělé na tradiční akci oslavující začátek letních prázdnin a konec školního roku. Školáci, kteří předloží na pokladně aktuální vysvědčení s alespoň jednou jedničkou, měli vstup do zoo za jedinou korunu. Akce platí až do neděle, takže nemáte-li ještě program na zítřek a nacházíte se někde na Vysočině, jste zváni.

V Krkonoších se konají slavnosti piva. Zábava, hudba, dobré lokální pivo, regionální produkty, program pro děti, to všechno nabídl Krkonošský festival pivovarů ve Velké Úpě.

Super den v Hlučíně.

O festivalu v ulicích v Ostravě jsme již psali, o pár kilometrů dál, ve slezském Hlučíně zase uspořádali tradiční Super den s muzikou, dobrým pitím a jídlem. Vystoupil na něm třeba Petr Fiala s kapelou Mňága a Žďorp, Mandrage, Support Lesbiens, Lipo nebo Ready Kirken.

A samozřejmě nesmíme vynechat nejvýznamnější mezinárodní filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě a jediný festival kategorie A v České republice. Karlovarský filmový festival sice tentokrát nepředstavuje až na jedinou výjimku mezi soutěžními filmy žádný z České republiky, to mu ale neubírá na lesku.

Letošní prázdniny, ať už začaly velkolepě za svitu filmových hvězd nebo skromně mezi přáteli, budou pohodové a my z redakce Lepších novin vám přejeme, abyste si je užili naplno…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient