Populární aplikace nákupní portál otvírá v Česku síť výdejních míst Wish Local, zapojit se mohou majitelé prodejen po celé republice

Oblíbená nákupní aplikace Wish, která před devíti lety vznikla jako pouhý nákupní seznam a dnes se jedná o jedno z největších nákupních tržišť ve světě, otvírá v Česku výdejní místa Wish Local. Zapojit se mohou majitelé prodejen v celé republice. Další konkurenti Wish jako eBay nebo Aliexpress nic podobného zatím nenabízejí.

Tzv. Wish Local, program, který od jara funguje v některých západoevropských zemí i za mořem, dorazil i k nám. Aktuálně má po celé České republice nasmlouváno desítky partnerů, kteří by mohli začít fungovat naostro již počátkem září. 

Jak uvedl pro Lepší noviny manager projektu pro ČR, v těchto dnech přichází prvním partnerům startovní sada sestávající z jednoduchého smartphone s předinstalovanou aplikací pro výdejní místa a balíku cca 400 produktů.

Jde o nejprodávanější zboží vždy z dané lokality. Na dotaz, zda se Wish nebojí různých vykuků, kteří se přihlásí ke spolupráci, dostanou mobil, startovní balík produktů a pak se po nich slehne zem, dodává zástupce Wish, že podobné případy již v jiných zemích nastaly, ale Wish riziko akceptuje a stále zdokonaluje systém výběru partnerů.

Jak se pak takoví partneři mohou zapojit? Wish hledá prodejny s výlohou na dostupném místě. Aktuálně lokality neomezuje, kdo první přijde, první získá výhodu. A co lokální partneři Wish získají? Jedním z nehmotných benefitů je očekávané zvýšení návštěvnosti jejich obchodu. Odměna za vyzvednutí vyplácená dvakrát měsíčně je 0,5 € tj. asi 13 korun za balíček. Po dobu prvních 3 měsíců je za splnění podmínek zaručený motivační bonus ve výši 650 Kč měsíčně navíc k platbám za vyzvednutí. Výplata bude na Paypal. Že by výdejny fungovaly i jako možné místo k zaslání zboží, to možné není, do budoucna se to může změnit. Zatím bude daná pobočka vydávat jen zboží, které bude mít fakticky na skladě.

Je třeba si však uvědomit, že se na to musí partneři také patřičně připravit. Minimálně prostorem v prodejně či zázemí. Ono 300 – 400 kusů zboží nějaký ten prostor zabere a pro hladký průběh vydávání je třeba mít vymyšlený i funkční systém uložení a rychlého nalezení konkrétní položky. V originální krabici (cca 80x80x80 cm) to budete v obchodě skladovat jen dost těžko… Také se partner zavazuje, že během dobu spolupráce a po dobu jednoho roku poté nebude propagovat nebo pracovat pro konkurenci Wish. Na druhou stranu partnerům firma nabízí i další možnosti výdělku. Třeba odběr zboží z Wish za zvýhodněnou cenu, to v případě, kdyby je chtěl prodávat ve své prodejně napřímo.

Chcete si také vyzkoušet Wish a jak vlastně funguje? Stáhněte si aplikaci Wish na adrese https://www.wish.com/dl, použijte promo kód tdjvhwc na svou první objednávku a získejte slevu 50%!

A jak bude vypadat Wish Local z pohledu zákazníků? V aplikaci by se měla objevit nová záložka “Pickup”, kde bude nabídka zboží naskladněného v nejbližším místě osobního odběru. Zkušenosti ze zahraničí podle Křena překonala očekávání a Wish si od systému lokálních partnerů slibuje zrychlení a snížení ceny doručení pro zákazníky, tím i zvýšení jejich zájmu a tedy vyšší tržby. Mimochodem, výdej pro zákazníka z Wish Local bude zdarma. To může na zákazníky, kteří na cenu slyší docela fungovat. Často zejména u levných položek bývá doprava dražší, než samotný výrobek.

Zda se místní výdejní místa Wish vyplatí, ukáže teprve čas, soudě ale podle oblíbenosti nakupování na eshopech a výdejních míst třeba Zasilkovny, by to mohlo zafungovat. Zavedeným a kvalitním eshopům Wish pravděpodobně přílišnou konkurencí nebude, ránu by však mohl zasadit zejména menším dropshipping eshopům, které jsou založeny na přeposílání laciných drobností z Číny. 

TIP: Chcete si také vyzkoušet Wish a jak vlastně funguje? Stáhněte si aplikaci Wish na adrese https://www.wish.com/dl, použijte promo kód tdjvhwc na svou první objednávku a získejte slevu 50%!

3 názory na “Populární aplikace nákupní portál otvírá v Česku síť výdejních míst Wish Local, zapojit se mohou majitelé prodejen po celé republice”

  1. Dobrý den, takže tsm půjde vyzvedávat jen zboží které mají skladem? Bude možnost si jej tam nechat poslat? Děkuji

  2. spoluprace

    Dobrý den, ráda bych se na vás obrátila s dotazem na koho se obrátit pro případnou spolupráci s možností vzniku Wish Local u nás. Dekuji

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient