Pojištění odpovědnosti za škodu by dnes mělo být samozřejmostí

Stále více se přibližujeme západním zemím. Právní vymahatelnost škody, kterou způsobíme, je vysoká už i u nás. A rozhodně se na tyto nenadálé události oplatí být připraven. Jen tak se vyhneme tomu, že za chybu či obyčejnou smůlu budeme platit celý život.

Pojištění odpovědnosti za škodu

Tento typ pojištění je pojištěním občana za škodu, kterou způsobí v běžném občanském životě. Vztahuje se nejen na škody, které někomu způsobíte v České republice, ale má celosvětovou platnost. Chráněni tak jste během dovolené i při jiném pobytu za hranicemi. Platí pro škody způsobené na majetku, zdraví i finanční škody.

Kdy může být pojištění odpovědnosti za škodu užitečné? Třeba když jdete na lyže a někoho na svahu zraníte. Mohou se stát i různé kuriózní události. Třeba svojí kabelkou roztrhnete někomu značkové oblečení za statisíce. Pokud chcete, aby se pojištění vztahovalo i na škody způsobené psem, koněm či hospodářskými zvířaty, lze se pro tyto případy připojistit. Na ostatní zvířata se pojištění vztahuje přímo.

Jaké pojištění odpovědnosti za škodu si vybrat? Takové, které se nevztahuje jenom na vás, ale na všechny členy společné domácnosti, tedy i děti, manžela či partnera. A taktéž takové, jenž je bez spoluúčasti. Celosvětová platnost musí být rovněž samozřejmostí. Tento typ pojištění nabízí ERGO.

Nezapomeňte se pojistit i jako zaměstnanec

Škodu však můžete snadno způsobit i svému zaměstnavateli. Ne každý nad vaším pochybením jen tak mávne rukou. Pojištění se obvykle uzavírá obecně, bez specifikace pracovního poměru. Speciální tarify jsou pro profesionální řidiče a zaměstnance s automobilem pro soukromé použití. Hledejte takové pojištění profesní odpovědnosti, které má široký rozsah plnění, minimální spoluúčast a dle možností celosvětovou platnost bez příplatku. Nikdy nevíte, kdy se může hodit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient