Podpořte sbírku pro ty, které COVID-19 uvrhl do ještě většího nedostatku

Na situaci, která přišla s COVID-19, nebyl připraven nikdo. Jsou mezi námi lidé, kteří nejsou připraveni ani na menší katastrofy, než je tato. Napadlo by vás, že ze dne na den nebudete moci do práce, ale budete se muset starat doma o své děti? Nebo že prostě své služby nebudete mít komu prodávat, i když jste ještě minulý týden museli být v práci místo 8 hodin 16? Koronavirus negativně postihl každého, ale některé ještě více. Pojďte jim pomoci.

Příběhy některých lidí chytají za srdce i v době, která je méně neuvěřitelná a bezvýchodná než tato. Mnohé samoživitelky se zčistajasna ocitly zcela bez příjmu. Zatímco dříve, kdy s penězi nevycházely, našly si třeba brigádu navíc, dnes nemají jít kam pracovat. Ne každý se vejde do vládních či úředních tabulek. Nejste ani zaměstnanec, ani živnostník? Smůla. Měli jste dříve slušnější příjmy? Opět smůla. Prostě nezapadáte do žádné tabulky, a tak nemáte nárok na žádnou pomoc ani dávku v hmotné nouzi, i když ji třeba zrovna vy potřebujete nejvíce.

Mnoho lidí se právě nyní neobejde bez naší pomoci

Nejde o pomoc na malichernosti, ale na základní životní potřeby, jako je zajištění jídla či střechy nad hlavou. Jsou to samoživitelky, které nemají nárok na podporu úřadů, protože jim soud přiklepnul alimenty. Koho ale zajímá, že je nedostávají? Též jsou to důchodci, které máme v této době chránit nejvíce, a místo toho se na ně často zcela zapomíná.

Charita Česká republika proto vyhlásila sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci! Tisíce zaměstnanců a desetitisíce dobrovolníků Charity dnes a denně pomáhají lidem, kteří se kvůli COVID-19 dostali do potíží, často právě finančních. Každému žadateli o pomoc se nejdříve nabízí pomocná ruka se získáním sociálních dávek, potravinová pomoc, snaha o domluvu s pronajímatelem apod. Až když jsou vyčerpány všechny možnosti pomoci, přichází na řadu peníze ze sbírky. Díky tomuto léty prověřenému systému se tak vysbírané prostředky dostávají do rukou pouze těm nejpotřebnějším.

O pomoc může žádat každý, kdo se kvůli Covid-19 ocitl v nouzi

Nejčastěji jde o samoživitele – matky i otce, o rodiny ve finanční nouzi, lidi s nízkými příjmy, lidi, kteří přišli o práci, nebo je zastihl výpadek příjmu, seniory a též zdravotně postižené.

Pojďte přispět!

Jednorázově, nebo přispívejte pravidelně měsíčně. Vaše příspěvky nebudou nikdy použity pro splácení dluhů lidí v insolvenci a exekuci, pouze na pomoc pro pořízení základních životních potřeb. Můžete přispět přímo finančně, nebo pořízením potřebné věci.

Jste „na druhé straně barikády“? Nebojte se Charitu požádat o pomoc. Je tady i pro vás.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient