Perský koberec vtiskne interiéru punc originality

Perské koberce mají poměrně dlouhou historii a původně se vyráběly v Íránu, ovšem sehnat můžete i varianty z Turecka, Nomádu, Turkmenistánu a Pákistánu. Někteří sběratelé se však drží názoru, že pravý perský koberec je jen jeden, a to ten z Íránu. Pokud chcete svému interiéru dodat nevšední, přitom však unikátní kouzlo, investujte do kvalitního koberce, jenž vás nadchne designem i kvalitou zpracování.

Prvně byste se měli naučit poznat originál, protože se setkáte s mnoha padělky, které nejsou tak kvalitní a vydrží sotva rok. Perský koberec přitom poslouží i desítky, při správném čištění i stovky let.

Jak poznat originální perský koberec?

Pokud je perský koberec opravdu pravý, dostanete k němu i certifikát původu, abyste měli jistotu, že byl vyroben například v Íránu. Stejně tak vám napoví i cenovka. Extrémně levné koberce za pár tisíc korun zřejmě nebudou perské, protože nový model vyjde na několik desítek tisíc korun.

Sehnat se dají i výrazně dražší perské koberce, které už mají za sebou nějakou historii, a potom se u nich cena šplhá do řádu stovek tisíc či milionů korun. Záleží tedy pouze na vás, kolik jste ochotni investovat. Pro výrobu perského koberce se používají hedvábí a ovčí vlna, někdy je však zčásti i z bavlny.

Kde koupit perský koberec?

Bojíte se, že naletíte podvodníkovi? V takovém případě se obraťte na specializovaný a známý obchod BUCHARA, jenž se specializuje na perské koberce. Vybrat si můžete mezi koberci hedvábnými i strojovými. Stejně tak jsou v nabídce varianty zvané Tabriz, Qom, Bidjar, Milas, Ushak, Turkmen a další. Kompletní nabídku pravých perských koberců, které vás nadchnou vzhledem a jedinečným zpracováním, najdete na stránce https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce. Budete spokojeni po všech stránkách.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient