Ostravou šel historicky první průvod za práva gayů a lesbiček, Ostrava Pride 2019

Ostrava dnes zažila první “Pride” průvod členů a příznivců LGBTQ komunity. Měl nejenom připomenout, že lidé mají právo zvolit si svého sexuálního partnera dle své vůle, ale také půlstoletí od prvních protestů hrdosti lesbiček, gayů, bisexuálů, trangender a queer.

Průvod asi půl tisícovky gayů, lesbiček a jejich příznivců se vydal směrem z centra města, Masarykova náměstí směrem do oblíbeného místa odpočinku, Komenského sadů, kde se akce rozpustila po chvíli do piknikového posezení.

Cestou se akce setkala také s několika protestujícími, kteří s názory a sexuálním zaměřením pochodujících nesouhlasí. Odpůrci homosexuálů se organizovali zejména na Facebooku, kde projevilo zájem přes 300 lidí, do města na demonstraci za práva heterosexuální většiny jich však dorazil jen zlomek. Dva z nich dokonce v jeden okamžik pochod zablokovali, a to přímo před ostravskou Novou radnicí, policisté s městskými strážníky, kteří preventivně celý průvod doprovázeli však situaci velmi rychle vyřešili, takže lidé v druhé polovině průvodu ani nezaznamenali, že by se v čele cokoli stalo. Odpůrci na Facebooku varovali před “naháči v Ostravě”, v průvodu byly však všichni oblečeni. Někteří do tradičních duhových vlajek. Jeden účastník Pride se převlékl za jednorožce.

AKTUALIZACE: Vyjádření Policie ČR vč. fotografií

Duhový pochod Pride 2019 v Ostravě (Ostrava 17. srpna 2019)

Policisté v Ostravě společně se strážníky Městské policie Ostrava dnes dohlíželi na veřejný pořádek v souvislosti s konáním pochodu Pride 2019. Na Masarykově náměstí přistoupili ke krátkodobému oddělení účastníků pochodu od jeho odpůrců, kteří se zde sešli. Po dobu pochodu zajišťovali policisté bezpečnost silničního provozu pro všechny účastníky. Na nezbytně nutnou dobu uzavřeli pro motorová vozidla včetně hromadné dopravy Sokolskou třídu. V době, kdy průvod procházel kolem Nové radnice, došlo k opětovnému oddělení odpůrců od samotného průvodu. Po několika minutách dorazili účastníci bez komplikací do Komenského sadů.

Během akce bylo ze strany policistů zadokumentováno jedno přestupkové jednání, které bude oznámeno správnímu orgánu k projednání. Jiné protiprávní jednání nebylo do současné doby evidováno.

por. Bc. Richard Palát
komisař

Průvod policejním fotoobjektivem

2 názory na “Ostravou šel historicky první průvod za práva gayů a lesbiček, Ostrava Pride 2019”

  1. Videl partu mladych holek s duhovymi vlajkami…vek asi 12 roku 🙂 a akorat delali neporadek tim ze odhodili plechovky od energetaku do travy…takze takove ja podporovat nebudu. Doma at si dela kazdy co chce ale rodina je jen tata a mama. Takze muz a zena!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient