Nejpodivnější vynálezy, o kterých jste určitě neslyšeli

Foto: Slugbot

Lidská kreativita nemá žádné meze, a to platí i v oblasti vynálezů. V průběhu historie se objevilo mnoho geniálních objevů, které změnily svět, ale existují také vynálezy, které jsou prostě neuvěřitelné a často i zcela zbytečné. Zde je seznam několika nejpodivnějších vynálezů, o kterých jste pravděpodobně ještě neslyšeli.

Tyto neuvěřitelné vynálezy je jen několik příkladů toho, co lidská fantazie dokáže vytvořit. I když se můžeme smát jejich podivnosti a zbytečnosti, nezapomínejme, že inovace a kreativita jsou hnacími silami za skutečně geniálními objevy, které nás posouvají vpřed. A kdo ví, možná právě tyto podivné vynálezy inspirují někoho k objevu něčeho zcela revolučního.

Zde je seznam některých z nejpodivnějších vynálezů, o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli:

Slugbot – umělá inteligence, která v roce 2001 vytvořila Kalifornská technologická univerzita. Tento robot sloužil k odchytu slimáků v zahradách pomocí světla. Když slimáka objevil, sebral ho a uložil. Bakterie uvnitř Slugbotu pak „trávily“ slimáky, které byly poté využity jako organický zdroj energie pro stroj.

Oblečení z mléka – v roce 2011 představila německá módní návrhářka Anke Domaske látku nazvanou QMilch, která byla vyrobena z kaseinového proteinu nalezeného v mléce.

Toaster na selfie – tento toaster z roku 2014 umožňuje upravit vaši toastovou snídani tak, aby na ní byla otisknuta vaše tvář.

Bikiny z rybí kůže – plážové oblečení, které bylo představeno v roce 2003 a je vyrobené z vyčiněné a obarvené kůže lososa.

Pogo Stick s pohonem vzduchem – v roce 2001 společnost Razor aktualizovala klasický pogo stick tím, že místo pružin použila vzduchový čerpadlo.

Biologicky rozložitelná rakev Ecopod – biologicky rozložitelná rakev vyrobená z recyklovaného papíru, která byla představena v roce 2007.

Sušička na podprsenky – v roce 2009 vynálezce Alexander Farennikov vytvořil sušičku na podprsenky, která používá infračervené světlo a proudění vzduchu k sušení podprsenky za pouhých 30 minut.

Necomimi – v roce 2012 byl v Japonsku představen tento vynález, což je sada mechanických kočičích uší, které měří mozkové vlny a reagují na náladu nositele.

Polštář Ostrich – tento polštář, který umožňuje nositeli uniknout ze světa tím, že si do něj strčí hlavu, byl financován na Kickstarteru v roce 2012.

Dětský mop – tento vynález z roku 2012 umožňuje malým dětem, které se plazí po všech čtyřech, aby přitom trochu uklízely.

BitBite – v roce 2014 byl úspěšně spuštěn tento projekt, který představuje náušnici s mikrofonem, který analyzuje vaše stravovací návyky.

Inhalovatelná čokoláda Le Whif – v roce 2007 vytvořil harvardský bioinženýr David Edwards a jeho studenti tuto potravinářskou inovaci, která na jazyk ukládá několik set miligramů kakaa.

Ping-Pongové dveře – v roce 2018 vynalezl Tobias Fränzel a německá společnost FINKELDEI tyto dveře, které lze jednoduše přeměnit na ping-pongový stůl.

Dogbrella – v roce 2017 vytvořila společnost LesyPet tuto deštník pro psy, který se připevňuje k obojku psa a drží je během procházek v suchu.

FoldiMate – v roce 2019 byl představen tento stroj, který přijímá oblečení a vydává ho pečlivě složené.

Drop Wipes – v roce 2019 vytvořila společnost první hygienické ubrousky formulované speciálně pro čištění škodlivých ptáčích exkrementů z exteriéru vašeho vozidla.

Kravata s plášťkem – v roce 2013 byla představena kravata, která má skrytý zásobník na tekutiny a slámku, aby vám pomohla lépe zvládnout vaši žízeň.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient