Město stříbra a českých králů Kutná Hora připravila pro turisty léto plné překvapení

Prvním červencem začaly nejen prázdniny. Obyvatelé nejen středních Čech tak mohou zamířit již po jedenácté na oblíbenou letní akci – festival Kutnohorské léto.

Město stříbra opět představí návštěvníkům pestrou nabídku prázdninových aktivit, které si užijí jak děti, tak milovníci památek. Největším lákadlem jsou noční prohlídky, kde si můžete každý den v týdnu projít jiné místo, trochu poodhalit jeho historii a možná se i bát!

V pondělí nabídla Kutná Hora možnost prohlédnout si, jak vypadá známá sedlecká kostnice v noci. Stavba, která v člověku vyvolává smíšené pocity sama o sobě, se v noci promění buď na něco nádherného, nebo neskutečně děsivého – to už se každý musí rozhodnout sám podle vlastního uvážení. V každém případě ale noční návštěva určitě stojí za to.

úterý, středu a čtvrtek se opět můžeme zúčastnit nočních toulek městem. Tentokrát máme možnost podívat se do sedlecké katedrály, chrámu svaté Barbory a chrámu svatého Jakuba. A i přesto, že prostory gotických staveb nabízejí úchvatnou podívanou sami o sobě, si pro nás Kutná Hora připravila doprovodný program – spolu s dobovými průvodci za svitu svíček a autentické hudby navštívíme i ta nejtajnější zákoutí a dozvíme se peprné detaily z historie tohoto královského města.

Čtvrtek ale nabízí ještě jednu prohlídku, a ta patří mezi nejpopulárnější – noční procházka městem, která se skrývá pod názvem „Tajemné Kutnohorské pověsti ožívají“. A ten název sedí – s ponocným Václavem totiž za zvuku živé hudby a ohňové show uvidíte a uslyšíte postavy z místní historie a z pověstí. Dvouhodinová procházka městem se změní na dobrodružství jak pro velké, tak pro děti.

Páteční program je soustředěn spíše na dospělé zájemce – Netradiční prohlídka kláštera sv. Voršily s ochutnávkou vína představí místní odrůdy, způsoby zpracování a historii tohoto lahodného moku.

Kdo vínu příliš neholduje může navštívit Vlašský dvůr, kde vždy k večeru probíhá prohlídka, která představí středověkou mincovnu a sbírku mučících nástrojů – to vše s průvodci v dobových kostýmech. Závěrečná show je pak zlatým hřebem večera – slavnostní poprava odsouzeného zloděje.

Kutnohorské léto ale nenabízí jen tyto pravidelné akce. Kromě nich můžete např. shlédnout vystoupení pro děti „Květovaný hrnek komtesy Karolíny“ na zámku Kačina. Dech se vám bude tajit z  představení RINGELLAND, kde vystupuje největší skupina sibiřských tygrů v České republice.

Kutná Hora má letos určitě co nabídnout. Vyrazíte také?

Vhodné ubytování v Kutné Hoře během festivalu, ale i během jiných měsíců v roce, si můžete vyhledat na stránce ubytování Kutná hora. Čeká zde na Vás velký výběr hotelů, apartmánů, chat, chalup, ale také možnost ubytování v penzionu. Ubytování si zarezervujete přímo u majitelů objektů a nebudete tak platit žádné zprostředkovatelské poplatky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient