Kamínkování: Jednoduchá a levná zábava pro děti i dospělé

Už vám dochází nápady, jak se v současné době zabavit? Nejste v tom sami. Současná situace určitě velkou měrou přispěla k rozvoji tzv. kamínkování. Jednoduché a finančně nenáročné zábavě, která v sobě však skrývá dobrodružství.

Vy cestovat po republice sice nemůžete, ale vaše kamínky mohou. Nikdy nevíte, v jaké části republiky někomu udělají radost.

Malování na kamínky jen tak pro radost

Kamínkování označuje aktivitu, při které si venku vyberete pěkné kamínky, doma je pokreslíte a pak je zase odnesete ven. Můžete je nechat na nějakých zajímavých místech, kam chodí spousta lidí. Někdo je jistě nalezne a vezme si je.

Podstata tedy spočívá v tom, že někomu uděláte radost. Zároveň se o tom dozvíte, na zadní stranu kamínku totiž píšete své PSČ. Na Facebooku pak existuje skupina s názvem #KAMÍNKOVÁNÍ#, kam lidé umisťují fotky nalezených kamínků. Budete-li ji sledovat, jistě tam někdy uvidíte, do jaké části ČR doputoval váš kamínek.

Co přesně ke kamínkování potřebujete?

Kamínky najdete venku, ideální jsou ploché a hladké, na ty se dobře kreslí. Doma je očistěte kartáčkem a omyjte mýdlovou vodou, nechte vysušit. Pak se lze pustit do tvoření. V závislosti na tom, jestli má kamínek jednolitý povrch, může být dobré natřít ho podkladovou bílou barvou, aby kresba lépe vynikla. Pokud se ale chystáte kreslit akrylovými barvami, není to třeba, ty jsou dost výrazné a mají dobrou krycí schopnost.

V papírnictví si tedy pořiďte nejlépe akrylové barvy, které jsou po zaschnutí voděodolné. Alternativou jsou barvy temperové či anilinové, pro menší děti budou lepší barevné fixy na kamínky, případně prstové barvy. Na závěr můžete výtvor přelakovat, aby byl trvanlivější (stačí obyčejný lak na vlasy).

Spoustu nápadů na tvoření najdete na internetu, kamínkování je teď velký hit a některá díla jsou opravdu nádherná. Nikdo vás samozřejmě nenutí kamínky odnášet do přírody. Pokud se vám povedou, můžete si je nechat jako domácí dekoraci. To stejné platí pro nalezený kamínek. Buď si ho necháte doma, nebo předáte dál, třeba převezete do nějaké jiné části republiky.

Foto: Pixabay

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient