Je nejvyšší čas přemýšlet nad vánočními dárky

Vánoce jsou tady ani se nenadějeme. Začátek listopadu je nejvyšší čas pro vymýšlení vánočních dárků pro vaše blízké. Moc brzo, říkáte? Když začnete teď, můžete vánoční dárky sami vyrobit, tím potěšit a hodně i ušetřit.

Jaké Vánoce si nastavíte, takové je máte!

Budete se divit, ale stejně jako máte ve svých rukou svůj vlastní život a způsob, jakým jej žijete, jsou plně ve vaší kompetenci i Vánoce! Čí je vina, že jste se nechali strhnout vlnou předražených dárků pro všechny vaše blízké? Je z toho akorát stres. Je hloupost předhánět se v počtu a v ceně vánočních dárků. Polovina z nich stejně spadne do kolonky „nevhodné”. Úplně nedomyšlené Vánoce pak jsou, když si rodiny navzájem kupují dárky ve stejné peněžní hodnotě nebo si dokonce do obálky vkládají navzájem peníze. Proč taková výměna?  Z toho kolikrát vznikají i hádky. Příklad za všechny: Jeden člověk dá do obálky peníze jako dárek, protože neví, co dotyčnému koupit. Ten dotyčný mu to vrátí dárkem v podobě stejně cenné, ovšem velmi nevkusné vázy, která akorát bude chytat prach. 

Jděte vlastní cestou

Nebaví vás shánět drahé dárky pro vaše blízké, protože stejně nevíte, co by jim udělalo největší radost? Polovině rodiny byste dárky nejraději vůbec nekupovali? A co to navrhnout? Bojíte se, že budete za škrkouna? No, jak myslíte. Ovšem když u vás neuděláte revoluci v kupování dárků letos, neuděláte ji nikdy. Co tedy radíme? Rozmyslete se, komu dárek chcete dávat a komu ne. Opravdu je potřeba obdarovat vzdálené sestřenice a tetičky? Nestačila by společenská návštěva bez dárků jen s krabicí cukroví a láhví likéru?

Seznam čekatelů na vánoční dárky tedy nekompromisně zkraťte. Ostatním nebo alespoň některým z nich zkuste vánoční dárek vyrobit.

Co vyrobit svým blízkým pod vánoční stromeček?

Pro vlastnoruční výrobu vánočních dárků opravdu nepotřebujete oplývat talentem. Co konkrétně můžete vyrobit? Hodně tipů se najde v kuchyni. Napadá nás chutný domácí vaječný likér. Nakládaný hermelín. Utopenci. Vánoční perníčky. Domácí marmelády. Med z vlastního úlu. Zavařeniny jakéhokoliv druhu. Velkou výhodou podobných výrobků je možnost vyzkoušet si nový recept a dát průchod své fantazii při zdobení sklenic a konečném balení dárku.

Tipy se najdou i jinde. Darovat můžete vlastnoručně vyšitý polštář, ušitou dečku, z keramiky vyrobený hrneček, třeba vašim blízkým něco nakreslete.

Vlastnoručně vyráběné dárky mají velkou přidanou hodnotu

Vánoční dárky, které sami vyrobíte nemusí stát moc, přitom mohou být hodnotnější než dárky kupované. Jejich přidanou hodnotou je váš nápad a osobní realizace.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient