Investice do zlata se v dobách zvýšené inflace vyplácí

Jistě jste si už všimli, že v České republice dochází k poměrně rychlému zdražování. Inflace je tak trochu strašákem, kterého se bojí i mnozí ekonomové. Vy se však nemusíte obávat toho, že vámi naspořené peníze začnou ztrácet na hodnotě. Stačí je chytře investovat do zlata.

Na zlato nemusíte mít tolik peněz jako při koupi nemovitosti

Investiční zlato, tedy zlaté slitky a mince, patří dlouhodobě k velmi bezpečným druhům investičních příležitostí. Odborníci obecně doporučují kromě nemovitostí nákup drahých kovů. Ale zlato je daleko dostupnější nežli pořizování bytů a rodinných domů, kdy potřebujete mít k dispozici miliony korun. Investiční zlaté cihličky a mince se dají zakoupit už v cenách od několika málo tisíc korun, takže do nichž může investovat prakticky každý, kdo nežije takzvaně z výplaty do výplaty.

Ochráníte své peníze

Hlavním důvodem, proč zvolit jako investici zlato, je ochrana vložených peněz. Zlato totiž nepodléhá inflaci, netýkají se ho ani jiné ekonomické potíže, jež mohou často dramaticky snížit hodnotu klasických peněz. Zlato směníte vždy a téměř všude na světě za skutečnou cenu, nehledě na nějaké inflační faktory. Kromě toho je jeho nákup osvobozený od DPH, což je dalším plusem oproti zmíněným investicím do nemovitostí, kde je nutné s DPH bezpodmínečně počítat.

Zlato si objednáte pohodlně i z domova

Zlato u nás dováží a prodává osvědčený specializovaný prodejce, který sídlí v pražském Obecním domě, v těsném sousedství Prašné brány. Nabízí jej ve formě zlatých cihliček a mincí, přičemž každý den aktualizuje ceny dle toho, jaká je hodnota zlata na trhu za trojskou unci. Investiční zlato od tohoto prodejce si lze pořídit také přes web zlate-mince.cz, kde se navíc dozvíte řadu užitečných informací, jež vám pomohou se rozhodnout, zda je právě investiční zlato tím pravým řešením pro vás. Je však vysoce pravděpodobné, že na tuto otázku najdete kladnou odpověď, neboť nákup investičního zlata se zejména v době zvyšující se inflace určitě vyplatí.

Foto: Pixabay

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient