Hvězdný bazar: Second hand, který pomáhá, oslavil již 6. narozeniny

Malý krámek s velkým srdcem – i tak by se dal nazvat second hand Hvězdný bazar. Již šest let existující obchůdek uprostřed Prahy na Jungmanově ulici založila Česká asociace paraplegiků a jeho cílem je pomoci lidem s vážným poraněním míchy, nejen finančně, ale i poskytnutím pracovních příležitostí.

Mezi prodejci v Hvězdném bazaru totiž najdete zejména paraplegiky, kteří kvůli svému zranění nemohli dokončit vzdělání, nemají praxi a nebo přišli o zaměstnání.

Pokud si ale myslíte, že jde jen o klasickou „hrabárnu“, tak to jste na omylu. „Sekáč“ je populární i mezi celebritami, dokonce i slavné osobnosti jako Marta Issová, ambasadorka projektu sem občas zanese pár věcí ze skříně. Ale nejde jen oblečení. Chcete kytaru od Davida Kollera, fotbalový míč Petra Čecha nebo snad dýmku Karla Schwarzenberga? Tenhle obchod je prostě všestranný a i tohle vám může nabídnout.

V nabídce je třeba originální klapka z Troškových Babovřesků…

Second hand ale není naplněn jen kousky z šatníků celebrit – přijímá oblečení i od zákazníků. Jestli tedy máte doma oblečení, které už nenosíte a chcete udělat dobrý skutek, Hvězdný bazar je to správné místo, kde se zastavit, popovídat s milým personálem a nechat jim tu pár kousků z šatníku. 

Ale hlavně – ať už si koupíte cokoliv, celá částka, kterou zaplatíte, jde rovnou k České asociaci paraplegiků. Je fajn vědět, kde vlastně vaše peníze skončí. A když vidíte prodavače, kteří i přes to, že jsou na vozíčku srší humorem a vidíte jejich očividnou radost z každé koruny, kterou zde utratíte, nemůžete odolat, abyste si obchůdek nezamilovali.

Pokud tedy chcete pomoc vozíčkářům „postavit se zpět na vlastní nohy“, teď máte šanci – a ještě k tomu odejdete s něčím pěkným na sebe. Existuje snad výhodnější nákup?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient