Dekorace dortů není věda, chce to jen správné ingredience a cvik

Žádná správná oslava se neobejde bez pořádného dortu. Zejména na oslavy našich ratolestí je potřeba připravit pěkný dětský narozeninový dort, který bude lahodit oku i ústům. Ne vždy je ale příprava takového dezertu snadná. Hlavně závěrečné zdobení, které dortu dodá punc, bývá těžký oříšek a zkouška trpělivosti. Všechno chce cvik, a to platí i pro cukrářské zdobení. Ale žádný strach. Naštěstí existují takové dekorace na narozeninové dorty, jejichž aplikace je snadná a zvládne ji i méně zkušená cukrářka.

Oblíbené tzv. ruské špičky z nichž jediným pohybem vykouzlíte krásné krémové dekorace jak vidíte na další fotografii, koupíte na specializovaných cukrářských eshopech.

Na začátek postačí jednoduché zdobení

Dekorace na dětské dorty a zdobení na dezert mají pestrou škálu motivů a provedení. Častou sladkou ozdobou bývají marcipánové figurky a květy. Toto lahodné zdobení na dort milují jak děti, tak dospělí a jsou vhodné také třeba jako dekorace na svatební dorty. Mezi dětmi jsou oblíbené pohádkové motivy. Dekorace na dort Frozen potěší všechny fanoušky disney pohádky o ledovém království, dekorace na dort jednorožec zase milovnice koní. Kromě figurek můžete svůj cukrářský výtvor doplnit o cereální čokoládové kuličky, perličky, srdíčka a další jedlé zdobení, které stačí umístit na krémem pomazaný korpus a lehce přitlačit. Nezapomeňte na závěr vložit celý výtvor do lednice, aby krém ztuhl a ozdůbky tak lépe držely.

Fondán pro zkušenější cukrářky

Jestliže je pro vás základní dekorace dortů hračka, můžete si troufnout na fondánovou pokrývku. Za pomocí válečku ji vyválíte na požadovanou tloušťku a opatrně přenesete na slepený korpus. Pomocí špachtličky pak fondán uhladíte, aby pod ním nebyly bubliny, a přebývající okraje odříznete. Zbytek fondánu může být použit jako jedlá dekorace nebo uschován na později. Jakmile máte takto připravený hladký dortík je na řadě cukrové zdobení. Nechte se unášet fantazií a vytvořte originální cukrové dílo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient