Antigenní testy pomáhají udržet koronavirus na uzdě

Ve srovnání s RP-PCR testy představují antigenní testy rychlejší možnost testování s vyhodnocením výsledku přímo na místě odběru. Čas od odběru po vyhodnocení testu nepřekročí půl hodiny.

Pro antigenní testování mluví mnohé. Kromě rychlosti vyhodnocení testu, jež je kratší než 30 minut, mají tyto testy výhodu i v nižších požadavcích na odbornou způsobilost personálu provádějícího a vyhodnocujícího testy. Nepřehlédnutelným plusem je též cena. Antigenní testy koupíte až 10× levněji než PCR testy. I proto je možné testovat masivně s větší frekvencí. I současné testování ve školách, v dalších institucích, či ve firmách, probíhá právě metodou antigenních testů. Ať již je však nakupujeme ve velkém pro použití ve firmách, nebo chceme mít doma v zásobě antigenní testy pro samotestování, oplatí se nám podívat na webu, v internetových lékárnách bývají antigenní testy klidně i za poloviční cenu, než v lékárnách kamenných.

Jak fungují antigenní testy?

Antigenní testy mají nálepku těch horších. Tak trochu neprávem. Důležité si je uvědomit, že jsou obrovským pomocníkem při záchytu těch lidí, kteří nemoc aktuálně nejvíce šíří. Antigenní test totiž umí detekovat virové bílkoviny a je tak schopen odhalit nemocné na vrcholu infekce, tedy právě ve chvíli, kdy jsou nejvíce nakažlivými. Díky rychlosti provedení testu a jeho nízké ceně je možné jej opakovat poměrně často a testovat rovněž hromadně. Antigenní testy se považují za jednoho z nejdůležitějších pomocníků při snaze zpomalit či dokonce zastavit šíření covid-19.

Nebojte se účinnosti antigenních testů

Státní zdravotnický úřad informoval, že oficiálně dovážené antigenní testy mají účinnost od 81 do 98 % (zdroj: Covid Portál Ministerstva zdravotnictví). Negativní ani pozitivní výsledek tedy není 100%, poslouží však jako vynikající orientační test. Při častějším opakování lze tímto způsobem eliminovat provádění zdlouhavých, odborně náročných a drahých PCR testů. Nelze tvrdit, že pokud vám vyjde negativní test, jste 100% zdraví, avšak pozitivní výsledek RAT testu, tedy antigenního testování, poukazuje na vysokou pravděpodobnost, že jste nositelem koronaviru.

Pohodlné a bezpečné testování

Antigenní testování představuje pro lidi pouze minimální diskomfort. Při testování proškolenými pracovníky, nebo při samotestování podle návodu, je provedení testu zcela bezpečné a taktéž bezbolestné.

Kam pro kvalitní test na koronavirus?

Koronavirus hned tak nezmizí. Pravděpodobně se stane sezónním onemocněním a vždy bude lepší se ujišťovat, zdali nejsme šiřiteli tohoto viru, či nemáme sledovat bedlivěji svůj zdravotní stav. Komplikace bude covid přinášet nejspíš dlouhodobě. Antigenní testy zůstávají skvělými pomocníky. I proto se do firem kupují po paletách (což je dnes samozřejmě i z důvodu vládních opatření), ale ve větších baleních si je nakupují i domácnosti. Jedním z nejlepších prodejců s nejnižšími cenami je Dialekarna.cz. Oblíbeným produktem je Singclean COVID-19 testovací sada postavena na metodě koloidního zlata. Nejoblíbenějším je 20ks balení určeno pro odběr z nosu. Jsou to mj. i ty, které zakoupil stát na testování ve školách.

Proti nákaze Covid-19 se již umíme bránit vhodnými režimovými opatřeními a pomůckami. Vedle testů na koronavirus a testů na protilátky, jde samozřejmě též o respirátory, dezinfekční prostředky i další hygienické pomůcky, třeba rukavice.

Nezapomínejme na to, jak důležité bývají při ochraně respirátory. Správný respirátor musí být označen jako FFP2. Vyhýbáte se mu, protože se vám v něm špatně dýchá? Pořiďte si stejně účinné, ale lépe prodýchatelné respirátory. Nabízí je česká společnost GOOD MASK a její respirátory rovněž koupíte na Dialekarna.cz. Obsahují dvě aktivní vrstvy, kterými se lépe dýchá, bez jakékoliv ztráty účinnosti respirátoru. Jsou též uzpůsobeny české fyziognomii, takže skvěle padnou na obličej a perfektně těsní. Jde o ideální respirátory pro lidi, kteří musí mít respirátor po celý den, pro starší, lidi s dýchacími potížemi, ale i s problémy s pletí. Ulehčují totiž i jí a zabraňují tak vzniku či zhoršení akné a dalších ekzémů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient