Amazon bude točit Pána prstenů, nejdražší seriál na světě, na Novém Zélandě

Studio Amazon Studios dnes oznámilo, že natáčení nadcházející série na motivy románu Pán prstenů se uskuteční na Novém Zélandu. Přípravné práce na seriálu již byly zahájeny a vlastní natáčení seriálu pak začne v nadcházejících měsících ve městě Auckland. Amazon koupil práva k natáčení před dvěma lety za čtvrt miliardy dolarů. To z něj dělá jeden z nejdražších seriálů v historii a ještě dříve, než vůbec padla první klapka.

“Když jsme hledali místo pro natáčení, které by co nejlépe vystihlo krásy Druhého věku Středozemě, věděli jsme, že potřebujeme najít majestátní místo, s dokonalým pobřežím, netknutými lesy a horami, kde jsou k dispozici špičková studia, zkušení filmaři a další odborníci. A jsme rádi, že můžeme nyní oficiálně potvrdit, že naším novým domovem pro natáčení seriálu na motivy fantasy románů Pán prstenů od J.R.R. Tolkiena, je Nový Zéland,” řekli producenti a dramaturgové připravovaného seriálu J.D. Payne a Patrick McKay.

Televizní adaptace se odehrává ve Středozemi v období před Tolkienovým románem Společenstvo prstenu. Romány z řady Pán prstenů, patří mezi světově proslulá literární díla, která získala ceny International Fantasy Award a Prometheus Hall of Fame Award a v roce 1999 se staly nejlepšími knihami milénia v obchodě Amazon a v žebříčku The Big Read (nejlepší četba) britské BBC z roku 2003 byly dokonce vyhlášeny nejoblíbenějšími romány roku.

Jejich filmové zpracování pod vedením režiséra Petera Jacksona, v produkci New Line Cinema celosvětově vydělalo téměř 6 miliard dolarů a dohromady získalo celkem 17 Cen Akademie, včetně ceny pro nejlepší film.Producentem a dramaturgem seriálu jsou J.D. Payne a Patrick McKay. Režisér J.A. Bayona, (The Orphanage – Sirotčinec, Jurassic Park: Fallen Kingdom – Jurský park: Zánik říše) bude režírovat dva první díly a bude současně hlavním režisérem, spolu se svým partnerem, kterým je Belén Atienza.

Seriál bude k vidění ve službě Amazon Video Prime, konkurentu Netflixu. Předplatitelé služby Prime si mohou v bohužel jen USA přidat více než 150 kanálů, jako například HBO, Cinemax, STARZ, SHOWTIME, CBS All Access, NBA League Pass a MLB.tv.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient