5 míst v Evropě, kde potkáte jen minimum turistů

Čím dál častěji při cestování narážíme na davy turistů. Paříž, Benátky, chorvatské pláže… To všechno jsou místa s vysokou koncentrací návštěvníků ze všech koutů světa. Na výpravy do vzdálenějších destinací často chybí čas, prostředky, odvaha či trpělivost. Zbyla v Evropě ale vůbec nějaká „turisty nepolíbená“ místa?

Téměř pustý ostrov (Dánsko)

Chceme-li se vyvarovat turistů, instinkt i bájná kniha Defoa nás ženou na pustý ostrov. A takový v Evropě skutečně najdeme. Letos tedy klidně zapomeňte na Kanáry, Krétu či Maltu, na Faerských ostrovech stále vládne božský klid. A pokud se vám budou místy zdát příliš rušné, můžete zvolit kterýkoliv jiný z celkových 18 ostrovů.

Nahoru na horu (Řecko)

Hory bývají oblíbené především v zimě, léto naopak patří především plážím a putování za teplem. Pokud tedy přeci jen chcete navštívit bájnou řeckou Krétu, dejte přednost třeba Bílým horám (Lefka Ori). Ubytovat se můžete na ekologické farmě Milia, která vznikla na místě vesnice z 15. století. Letní koncentrace turistů by tu měla být více než příznivá.

Vzhůru do lesů (Finsko)

Pokud se necítíte dobře v davech turistů a zároveň se chcete vyvarovat otevřenému prostranství, ideální volnou bude les. Jeden z nejpříhodnějších se nachází ve Finsku na břehu jezera Immalanjärvi a nedaleko od švédské hranice. K přenocování se přímo nabízí malá vesnička čítající pouhých 18 domků. Kromě naprostého klidu a dokonalého odpočinku si užijete i nádhernou severskou přírodu. Na letní hiking, jízdu na koních a procházky přímo stvořené.

Inkognito na vesnici (Bulharsko)

Málokdo ví, že uprostřed Bulharska leží několik vesnic postavených v minulém století, které nejsou obydlené. Místní se jich ujali, ty nejlepší domy opravili a nyní je pronajímají turistům. Nedávno byl nedaleko od města Apriltsi zřízen hotelový komplex skládající se právě z takovýchto staveb.

Zbývá už jen klášter (Itálie)

Jmenovali jsme ostrov, hory, les… Zbývá snad už jen klášter. Pod tímto slovem si ale nevybavujte středověkou stavbu, italské Parrano je totiž mnohem víc. Majitel tamního hotelu získal do svého vlastnictví dolinu rozléhající se v širokém okolí hotelu, můžete si tedy být jistí tím, že si najdete nějaký ten koutek sami pro sebe. Do nejbližší vesnice je to z hotelu tři kilometry. A proč tento hotel uvádíme jako klášter? Ačkoliv se jedná o poměrně novou stavbu, je postavená v duchu středověkých církevních objektů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient